Teakový nábytok

By on apríl 3, 2013
Drevená záhradná súprava

 

Exotické teakové drevo na Vašej záhrade.

 

Mať záhradu, znamená mať o pekných pár metrov štvorcových v bývaní k dobru. Na záhrade trávime mnoho hodín voľného času a to najmä v letných mesiacoch, kedy je aj počas večerov príjemne teplo. Ak si túžite chvíle na záhrade spríjemniť čo najviac, zaobstarajte si kvalitný a pekný záhradný nábytok. Napríklad aj z teakového dreva.

 

Exotika na záhrade? Samozrejme, prečo nie.

Teakové drevo patrí medzi najvhodnejšie materiály na výrobu exteriérového nábytku. Má vynikajúce vlastnosti – je veľmi odolné voči škodcom, pevné, priemerne tvrdé, ale stále, a vyniká až neuveriteľne dlhou životnosťou. Nepraská, nekrúti sa a nehnije. Vďaka týmto vlastnostiam sa záhradný nábytok z teaku stal populárnym po celom svete.

Teakový záhradný nábytok je krásny a odoláva poveternostným vplyvom, hnilobe a termitom. Táto vysoká odolnosť teakového dreva je spôsobená vysokým obsahom oleja a kaučuku v dreve. Teakový záhradný nábytok je skutočne výnimočný. Okrem vetra, dokáže dobre odolávať aj snehu, alebo slnečným lúčom. Farba teakového nábytku je zlatohnedá, až hnedá, pribúdajúcimi rokmi sa mení na striebornosivú. Ak chcete zachovať prírodnú farbu dreva, je potrebné záhradný nábytok ošetrovať teakovým olejom.

Záhradný nábytok z teakového dreva

Záhradný nábytok z teakového dreva vynikne v každej záhrade. Už na prvý pohľad pôsobí veľmi elegantne, funkčne a prakticky, a Vy si ho určite zamilujete. Ak počas zimných mesiacov teakový záhradný nábytok umiestnite do krytých, dobre vetraných priestorov a správne ho ošetríte, vydrží Vám slúžiť aj celé desaťročia. Záhradný nábytok z teakového dreva je skvelou investíciou.

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *