Kupujete si nový telefón? Toto sú najlepšie novinky tohto roka!

Bežný človek nemusí stíhať držať krok s výrobcami smartfónov, iPhonov a ponukami e-shopov. Mobily sa každým rokom posúvajú vpred, pričom aktuálne tempo a trendy zvyknú pomocou svojich produktov určovať najväčšie značky. Postupne narastá výkon modelov naprieč všetkými cenovými kategóriami a niekdajšie vychytávky a prednosti tých najdrahších mobilných telefónov pomaly prenikajú aj do tých lacnejších segmentov. Čo si teda kúpiť, ak nemáte peňazí nazvyš, ale chcete kvalitu?

Kupujete si nový telefón? Toto sú najlepšie novinky tohto roka!
(zdroj: unsplash.com)

Jednorázový náklad môže znížiť paušál

Klasickým trendom moderných telefónov je dnes veľký displej. Je to hlavne preto, lebo cez mobilné telefóny už zvykneme nielen telefonovať, ale aj sledovať videá alebo čítať dlhšie texty. Samozrejmosťou sa stali aj platby mobilom, jednoduchá práca s dokumentami či nahrávanie videí. Zmeny sa týkajú aj konštrukčných prvkov. Výrobcovia sa dnes venujú ohybným, skladacím či rolovateľným displejom. S tým súvisia nielen nové konštrukčné možnosti, ale aj spôsoby využívania smartfónov. Medzi najväčších inovátorov v tomto smere patria napríklad Samsung, Huawei či OPPO. Z nášho pohľadu spotrebiteľa je stále dôležitý pohľad na porovnanie parametrov, funkcií a možností vzhľadom na cenu zariadenia. Výnimku predstavujú len smartfóny kupované na paušál, kedy zákazník dokáže za veľmi výhodných platobných podmienok nadobudnúť aj tie najprémiovejšie telefóny. Inak sa ale na kúpu nového telefónu pozeráme v prípade, že ho musíme zaplatiť jednorázovo.

Samsung, Huawei alebo Google?

Ktoré telefóny teda môžeme aktuálne považovať za tie určujúce trendy pre celý segment? Začneme pri Samsungoch. Najlepší, najvybavenejší a najdrahší je momentálne model série Galaxy S a ten má viacero predností. Napríklad, že jeho displej má rozlíšenie 3088 x 1440 pixelov, po bokoch je zahnutý a má variabilnú obnovovaciu frekvenciu. Poďme k Huawei. Model, o ktorom budeme hovoriť – Huawei P50 Pro – má jednu veľkú výhodu, a tou sú jeho špičkové fotoaparáty. Hlavný snímač má rozlíšenie 50 MP a je doplnený 13 ultra-širokouhlým objektívom aj teleobjektívom s 3,5x optickým zooomom a rozlíšením 64 megapixelov. Nájdete na ňom aj špeciálny čiernobiely snímač, ktorý sa postará o lepšie detaily. A do tretice ešte nie taký známy Google Pixel 6 Pro, ktorý spočiatku trápilo viacero softvérových problémov, ale teraz je už všetko v poriadku. Tento smartfón sa môže pochváliť výkonným procesorom vlastnej výroby Google Tensor. Disponuje pokročilou umelou inteligenciou, ponúka špičkové fotoaparáty, batériu s kapacitou 5003 mAh a výbavu vlajkovej lode.

Ani iPhony nezaostávajú

Ostaneme ešte pri Samsungoch. V poradí tretia generácia skladacieho smartfónu sa volá Z Fold3 5G a aktuálne patrí medzi to najzaujímavejšie, čo nájdeme na dnešnom trhu. To, na čo Samsung týmto modelom láka, je zjavné – obrovský displej, ktorý sa v rozloženom stave postará o pohodlnú prácu s obsahom. V zloženom stave ide zase o takmer klasický smartfón, a to podčiarkuje celkovú univerzálnosť modelu. Je tu ešte Sony Xperia 1 III. Ide o výborne vybavený smartfón so 4K displejom, 12 GB RAM, kvalitnými fotoaparátmi, prvým 4K displejom s frekvenciou 120 Hz a nekompromisným výkonom. Operačná pamäť má veľkosť až 12 GB. Všetci hráči určite ocenia aj vstavaný herný režim a stereo reproduktory Dolby Atmos s podporu 360 Reality Audio formátu od Sony. Ak patríte skôr k milovníkom iPhonov, než smartfónov, predstavujeme vám Apple iPhone 13 Pro, ktorý má obnovovaciu frekvenciu 10 až 120 Hz. Najvýraznejšou zmenou však prešiel ich 12-megapixlový fotoaparát, ktorý má vyššiu svetelnosť f/1.5 a veľké pixely s rozmermi 1,9 µm. Nové iPhony síce na prvý pohľad pripomínajú minulú generáciu, ale v ich útrobách je viacero vylepšení, ktorými môžu ujsť všetkým Androidom. Platí to hlavne pre nový čipset Apple A15 Bionic a pokročilé fotoaparáty. Teraz už poznáte najlepšie mobily súčasnej generácie. A ak stále nemáte peňazí nazvyš, pri ich kupovaní môžete využiť aj zľavové kódy na okay.sk.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!