Aj hnojiť sa dá svojpomocne – viete, vďaka čomu budú vaše kvety ako z obrázku?

Ak rada varíte alebo pečiete, určite sa vám už stalo, že ste občas museli vyhodiť nepoužité droždie, pretože sa pokazilo, alebo ste ho jednoducho neustrážili a vykyslo aj bez toho, aby ste ho mali kde použiť. Dnes vám prezradíme jeden zaujímavý a užitočný tip – nevyhadzujte nepoužité droždie. Ocenia ho vaše kvety!

Aj hnojiť sa dá svojpomocne – viete, vďaka čomu budú vaše kvety ako  z obrázku?
(zdroj: unsplash.com)

Podporí nielen rast cesta

Aj hnojiť sa dá bez chémie. Napríklad práve droždie sa môže stať vašou obľúbenou prísadou do takéhoto domáceho hnojiva bez chémie. Droždie totiž dokáže nielen naštartovať proces kysnutia, ale aj rast vašich kvetov. Hnojivo z neho kvety stimuluje a dokonca spôsobí aj to, že budú krajšie. Nasledujúci recept môžete použiť na hnojenie muškátov, ale pokojne aj na iné rastlinky, či už ako hlavné hnojivo, alebo iba na prihnojenie. Stačí k nemu pridať vodu a vaše rastliny dostanú naozaj skvelú podporu. Hľadáte nové kvetináče a vybavenie na starostlivosť o kvety? Použite náš www.zlavovy-kod.sk alebo www.slevovy-kod.cz a nakúpte pohodlne a výhodne.

Úrodu oberiete aj trikrát

Postup a príprava hnojiva z droždia je naozaj veľmi jednoduchá. Stačí, ak si kocku čerstvého droždia rozpustíte v litri teplej vody a necháte túto zmes kvasiť aspoň dva týždne. Nikdy však nádobu s ňou napevno neuzavrite, pretože by mohla vybuchnúť a tiež ju uložte v priestore, v ktorom vám nebude vadiť jej nie práve najvábnejšia vôňa. Po dvoch týždňoch ešte zmiešajte vykvasenú zmes s ďalšími troma litrami čistej teplej vody. K dispozícii tak budete mať hneď štyri litre domáceho hnojiva. Milujú ho hlavne ruže, ktorým podporí rast, zdravie aj kvitnutie. Potom sa hodí aj na petúnie, levandule a dokonca aj na paradajky, ktoré nebudete stíhať po aplikácii hnojiva z droždia oberať.

Keď vypijete kávu

Nielen droždie je však skvelou prísadou do organického hnojiva. Použiť môžete napríklad aj vaječné škrupiny, ktoré sú bohaté na vápnik, a práve preto sa hodia aj na rast rastlín. Stačí ich rozdrviť a vmiešať priamo do pôdy okolo rastliniek, poprípade takéto rozdrvené nechať rozpustiť vo vode a použiť vodu z nich na zavlažovanie. Máte doma rybičky? Špinavú vodu z akvária nemusíte vylievať do výlevky, ale použiť ju na polievanie rastlín, pretože obsahuje dusík, ktorý je pre ne živinou. Draslík obsahujú zasa zemiakové šupky a aj tie sa hodia na hnojenie. Môžete ich kompostovať, alebo sušiť a vysušené rozdrviť na prášok, ktorým posypete okolitú pôdu okolo vašich rastliniek. Ako prírodné hnojivo sa hodia a používajú aj banánové šupky či kávová usadenina. Tá vytvára dokonale kyslú pôdu pre azalky, rododendrony či čučoriedky. Zháňate domov nový kávovar? Pozrite si náš test kávovarov, vďaka ktorému zistíte, ktorý kávovar je ten najlepší za výhodnú cenu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!