Čo sa hodí na romantickú večeru? Alebo ako dostať svojho partnera do gastronomického raja

Keď večeriare v dvojici a je to navyše aj spojené s rande, určite nejde len o banálne uspokojenie hladu. Ak takúto večeru naviac organizujete u seba doma, je dôležité dbať aj na atmosféru a prostredie, v ktorom budete večerať. Ale nemenej dôležité je, samozrejme, aj jedlo, ktoré budete podávať. Ako sa na romantickú večeru v pohodlí domova pripraviť?

Čo sa hodí na romantickú večeru? Alebo ako dostať svojho partnera do gastronomického raja
(zdroj: unsplash.com)

Najprv atmosféra, potom pošteklenie chuťových pohárikov

Ešte predtým, než sa pustíte do varenia (poprípade počas neho), sústreďte sa na vytvorenie príjemnej atmosféry. Tú môžete dosiahnuť klasickými, ale vždy účinnými prostriedkami. Prvým z nich sú určite sviečky, ktoré poslúžia na vytvorenie intímnej atmosféry, ale do istej miery aj osvetlenia. Druhou dôležitou atmosféro-tvornou vecou je hudba. V tomto smere stavte na to, čo váš partner alebo partnerka obľubuje, poprípade, čo sa vám páči obom. Nemusí ísť o vyslovene romantickú hudbu, ale neodporúčame ani staviť na heavy-metal, ak ste aj obaja fanúšikmi tvrdších hudobných žánrov. Hudba by vás pri večeri totiž nemala rušiť a malo by sa pri nej dať pohodlne porozprávať bez zvyšovania hlasu.

Talianska kuchyňa je pre každého

Poďme do kuchyne. To, čo sa vo všeobecnosti považuje za pokrm vhodný k romantickej večeri, je napríklad akékoľvek jedlo z talianskej kuchyne. Má totiž rozmanité množstvo chutí so zmyselnými zložkami – zvoliť môžete cestoviny, ryby, rizoto alebo pizzu. Veľkou výhodou talianskej kuchyne je aj to, že nemá vysokú náročnosť pri príprave a tak isto príprava nezaberie veľa času. Ak nie ste práve šéfkuchár od prírody, môžete pokojne staviť aj na donášku – napríklad v prípade pizze je to dnes už možné naozaj v akejkoľvek lokalite, tu nájdete napríklad najlepšie pizze v Bratislave. Ak obaja milujete morské plody, aj to je ideálnou voľbou na romantickú večeru. Dajte si však pozor na ich prípravu, ktorá môže byť pre nás jemne zložitejšia (najmä z dôvodu, že nám takáto kuchyňa nie je blízka) a tiež výber kvalitných surovín. V prípade morských plodov nikdy nekupujte polotovary, pretože z tých určite gastronomický zážitok mať nebudete.

Aj jedlo z donášky môže byť romantické

Vopred si pre istotu zistite, či váš partner alebo partnerka nemá nejaké potravinové intolerancie alebo alergie, poprípade či náhodou nie je vegetarián alebo vegán. Nechcete predsa vyvolať anafylaktický šok alebo pokaziť celkovú romantickú atmosféru. Ak ste si istí, že vaša polovička má rada mäso, stavte na steaky a hovädzie jedlá, ktoré ak podáte so správnymi omáčkami a prílohami, môžu byť tiež jedným z romantických jedál. Pre vegetariánov odporúčame napríklad kvinoové šaláty, plnenú papriku alebo hubové jedlá, poprípade sushi, z ktorého si môžete objednať rôzne druhy a potom ich spoločne zdieľať. Nezabudnite aj na dezert a správne zvolený nápoj – v prípade alkoholických nápojov určite odporúčame víno alebo sekt. Dajte pozor na to, aby ste k rybám neservírovali červené a k hovädziemu zasa biele. Najdôležitejšie však je, aby jedlo bolo niečo, čo obaja máte radi, a aby ste sa mohli spoločne tešiť zo vzájomného zážitku. Neviete variť? Nevadí! Donáška je už dnes niečo úplne bežné a aj dovezené jedlo sa dá naservírovať vkusne a romanticky. Ak sa rozhodnete využiť možnosť donášky, odporúčame použiť wolt promo kód, ktorý pre vás ušetrí.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!