Matrac za akciovú cenu

By on marec 28, 2013
Matrac za akciovú cenu

Hľadám kvalitný matrac za rozumnú cenu

Ako si vybrať správny matrac?

Ak si vyberáte novú posteľ, zvyčajne si kupujete len rám. Matrac sa zakupuje osobitne. Výber matracov môže byť pre nejedného z nás španielskou dedinou. Ktorý matrac je ten správny? Aký druh matraca bude pre mňa ten najlepší? Ktoré matrace sú najkvalitnejšie? Ak si aj Vy kladiete takéto otázky, prečítajte si nasledujúci článok.
Pri výbere matraca nikdy nešetrite! Ide predsa o Vaše zdravie, o Vašu chrbticu. U mnohých ľudí je bolesť chrbta spôsobená práve nevhodným matracom.matrac estrella

Výber matraca podľa roštu.

Matrac si vyberajte podľa roštu, ktorý je na posteli. Ak vlastníte posteľ s lamelovým roštom, zaobstarajte si matrac bez pružín, čiže latexový matrac, alebo matrac z peny. Ak máte posteľ s pevným dreveným roštom, vyberte si pružinové matrace.

Výber matraca podľa tvrdosti.

Každý z nás je iný, každému vyhovuje iná tvrdosť matraca. Tvrdosť matraca sa považuje za základný faktor pri výbere matraca. Matrac si vyberáme najmä podľa pohodlnosti, preto existujú matrace v rôznej tvrdosti. Penové matrace patria medzi tie mäkšie, u pružinových matracov je to tak, že bonnellové matrace sú tvrdšie, než taštičkové matrace. Ak radi spávate na chrbte, sú pre Vás vhodnejšie tvrdšie matrace, ak spávate na boku, sú lepšie mäkšie matrace.

Výška matraca.

Vo všeobecnosti platí, že čím je matrac vyšší, tým je spánok na ňom lepší a komfortnejší. Ak máte matrac nízky, je nutné mať kvalitný rošt. Vyššie matrace sú vhodné pre starších ľudí. Vďaka vyššiemu matracu je vyššia aj samotná posteľ a tak je z naj vstávanie jednoduchšie.

Matrac s kokosom

akciový matrac

Veľkosť matraca.

Uvedomte si, že matrac musí presne zapadnúť do rámu postele. Nesmie byť menší, aby sa neposúval, ani väčší, pretože by z rámu vyčnieval. Správny matrac je dlhý ako vaša výška + 20 cm. Šírka matraca pre jednolôžko je minimálne 90 cm. Vtedy je matrac ideálny. U dvoj lôžok, čiže manželských postelí je najlepšie si zaobstarať dva matrace, jeden pre každého z partnerov. Pretože mužom väčšinou vyhovujú matrace tvrdšie, ženy uprednostňujú matrace mäkšie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *