LED svietidlá

By on október 2, 2015

LED svietidlá žiaria jasnejšie a úspornejšie

Pri osvetľovaní domova, kancelárie alebo akýchkoľvek priestorov, kde trávite veľa času je potrebné si ujasniť, na akú činnosť si chcete posvietiť. Podľa toho si vyberiete intenzitu a odtiene svetla. LED svietidlá vás prekvapia skvelými vlastnosťami i možnosťou odtieňa svetla. Pochopiteľne bude iný počet svietidiel a ich intenzita v spálni, iný napríklad v kuchyni a úplné iný niekde vo veľkosklade. Tak sa spolu pozrime na to, aké máte pri osvetľovaní interiérov možnosti.

LED osvetlenie interiéru v troch variantoch

Existujú tri typy odtieňa  LED svietidla, majú rôznu intenzitu žiarenia, farbu, a teda aj využitie.

Teplá biela:

Môžete ju nájsť pod skratkou WW (warm white). Odtieňom svetla sa podobá klasickej žiarovke, pretože je sfarbenie jej svetla mierne do žlta. Zútulňuje priestor a pôsobí hrejivo, preto si ju vyberte do spálne, detskej izby alebo do obývačky. Aj ľudia v miestnosti budú na pohľad pôsobiť prirodzenejšie a zjemnia sa im črty. Teplá farba svetla dodáva zdanlivé teplo aj izbám, kde je použitá, preto je veľmi vhodná do domu a bytu.

 

Denná biela:

Táto farba má označenie DW (daylight white). Je ostro biela, takže aj veci, ktoré osvetľuje pôsobia chladnejšie. Kontúry a črty predmetov sú jasnejšie, preto je skvelo využiteľná v miestnostiach, kde sa musí pracovať a kladie sa dôraz na dobrú viditeľnosť. Čiže kuchyňa, pracovňa, kancelárie, prípadne kúpeľňa, kde sa ženy najčastejšie líčia.

 

Studená biela:

Skratka pre ňu je CW (cold white). Anglický názov napovedá, že tento odtieň je veľmi chladný. Ak ste niekedy mali pocit, že svetlo je mierne do modra, boli ste v miestnosti, kde boli práve takéto žiarovky. Ľudia aj predmety pôsobia dosť neprirodzene a modrasto. Má však najsilnejšiu svietivosť. Neprirodzená farba ju odsudzuje na to, že je nevhodná do príbytkov. Používajte ju hlavne pri osvetľovaní pivníc, skladov a ďalších pracovísk, kde je potrebná veľmi dobrá viditeľnosť a dosah svetla.

 

LED svietenie je výborné riešenie, ktorého sa vôbec netreba báť. Len si správne vyberte žiarovku pre miestnosť, kde ich dávate a budete nadmieru spokojní.