Kvalitný matrac

By on marec 28, 2013
matrace od firmy nábytok mirek

 

Rôzne druhy matracov, pre rôzne typy spáčov.

 

Posteľ bez matracov, nie je posteľ.

Matrac je to, na čom ležíme, preto by mal byť pohodlný a kvalitný. V súčasnosti poznáme tri základné typy matracov a to matrace penové, matrace pružinové a matrace latexové. Toto rozdelenie vzniklo podľa použitého materiálu, vo vnútri matraca. Jadro matraca je nasledovne obalené textíliou a poťahom.

 

Pružinové matrace

Pružinové matrace patria medzi štandard medzi matracmi. Existuje viac typov pružinových matracov. Známe sú klasické taštičkové matrace, v ktorých sú pružiny v tvare súdkov. Taštičkové matrace patria medzi tie najkvalitnejšie matrace vôbec. U Bonnellových matracov majú pružiny tvar presýpacích hodín. Zvyčajne sú pružinové matrace určené pre ľudí s vyššou hmotnosťou. Pružinové matrace je vhodné položiť na lamelový, alebo drevený rošt. Pružinové matrace sú vzdušné, vhodné pre alergikov a cenovo výhodné.

 

Latexové matrace

Na výrobu latexových matracov sa využíva syntetický, alebo prírodný latex. Latexové matrace majú skvelé pružiace vlastnosti, vynikajú dlhou životnosťou a ukladajú sa na lamelový rošt aby sa zabezpečilo potrebné prevzdušnenie matraca. Latexové matrace predstavujú ideálnu voľbu pre všetkých a poskytujú ten správny komfort pri spánku. Hlavnou výhodou latexových matracov je ich dlhá životnosť, trvácnosť a nepreleží sa. Nevýhodou je ich vyššia hmotnosť a cena.

 

Penové matrace

Penové matrace sa vyrábajú z polyuretánovej peny. Sú obľúbené, najmä kvôli ich priaznivej cene. Penové matrace sú matrace určené pre nenáročných zákazníkov. Existujú aj matrace z tzv. studenej peny. Táto pena sa vyrába vo vode. Ďalším druhom sú aj matrace z biopeny, kedy sa do peny počas výroby pridávajú rôzne prírodné látky. Ďalším druhom penových matracov je pamäťový matrac.

Náš tip na kvalitný matrac firma nábytok mirek Vstup do eshopu s nábytkom

 

 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *