Drevený nábytok

By on júl 3, 2013

Masív možno využiť aj v spálni

Spálňa je súkromným priestorom každého človeka. V spálni spíme, oddychujeme, relaxujeme, alebo trávime chvíle s partnerom. Preto je veľmi dôležité dbať na správne zariadenie tejto miestnosti. Každý z nás má iný vkus pri výbere nábytku, ale v jednom sa dokáže zhodnúť množstvo ľudí. A to v skutočnosti, že k najvhodnejšiemu nábytku, ktorý sa hodí do spálne, patrí nábytok z masívneho dreva.

Masívne manželské postele, masívne skrine, či drevené komody a nočné stolíky sú tým správnym nábytkom, ktorým by mala byť Vaša spálňa zariadená. Avšak základným kusom nábytku v spálni je práve posteľ, či už ide o jednolôžkovú posteľ, alebo manželské postele. Práve výberu postele je potrebné venovať dostatok času. Manželskú posteľ si nekupujeme len na pár mesiacov. Ide o niekoľkoročnú, alebo možno aj doživotnú investíciu. Preto ak chcete svoj spánok skvalitniť, nechajte si na výbere postele skutočne záležať.

stol roztahovaci

Manželské postele

Manželské postele zvyčajne neslúžia len jednej osobe, preto je výber o to náročnejší. Dobrá manželská posteľ musí spĺňať požiadavky oboch partnerov, ktorí ju budú spoločne zdieľať. U manželských postelí je najviac riešenou skutočnosťou veľkosť postele. Dĺžka postelí býva zvyčajne 200 cm, šírka je rôzna a závisí len na Vašom výbere. Zvyčajne je manželská posteľ široká 140 až 200 cm. Manželské postele musia byť dostatočné široké na to, aby poskytovali pohodlie dvom osobám. Pri výbere šírky manželskej postele je potrebné brať aj ohľad na veľkosť samotnej spálne. K manželskej posteli je potrebný prístup z oboch strán a nechať priestor aj na nočné stolíky, alebo šatníkovú skriňu. Preto ak máte spálňu menších rozmerov, nekupujte si letisko.
Výrobcovia, ktorý sa zameriavajú na nábytok z masívu poskytujú zvyčajne aj možnosť výroby nábytku na mieru. Tak si môžete nechať vyrobiť na mieru aj manželskú posteľ, ktorá do Vašej spálne rozmerovo zapadne.

Závan prírody a vôňa lesa u Vás doma.

Aj u Vás doma môžete pocítiť vôňu lesa a závan prírody a to prostredníctvom nábytku vyrobeného z toho najkvalitnejšieho masívneho dreva. Drevený masívny nábytok predstavuje spojenie skvelého materiálu s precíznym dizajnovým opracovaním. Na výrobu sa využíva najčastejšie dubové, smrekové, alebo borovicové drevo. Výnimkou však nie je ani nábytok z čerešňového, alebo orechového dreva. Z masívneho dreva sa vyrába nielen interiérový nábytok, ale aj exteriérový záhradný nábytok.

Nábytok z masívu

Masívny nábytok predstavuje exkluzivitu a eleganciu. Nejde o nábytok, ktorý by bol lacný a nekvalitný. Práve naopak. Nábytok z masívneho dreva si nemôže dovoliť každý, dalo by sa povedať, že patrí medzi najluxusnejší nábytok. Z masívneho dreva sa vyrába nábytok do každej miestnosti v dome. Možno si poviete, že masívny nábytok pôsobí v súčasnosti zastaralo, ale nie. Výrobcovia masívneho nábytku dokážu dodať aj masívnemu nábytku krásny moderný vzhľad, ktorý osloví práve zástancov moderného štýlu bývania.

Prečo je nábytok z masívu obľúbený?

Masívny nábytok je na zariaďovanie príbytkov využívaný už celé stáročia a napriek tomu ani v súčasnosti nestráca na popularite. Prečo je to tak? Pretože drevený masív je na výrobu nábytku snáď tým najvhodnejším materiálom. Je zdravotne nezávadný, ekologický a nábytok z masívneho dreva už na prvý pohľad vyzerá neuveriteľne dobre.
Nábytok z masívu nájdete v rôznych prevedeniach. Či už preferujete modernosť, alebo dávate prednosť klasike, určite nájdete taký masívny nábytok, ktorý Vás osloví. Moderný masívny nábytok sa vyznačuje rovnými líniami a zvyčajne sa vyrába v prírodnom odtieni dreva. Klasický masívny nábytok sa vyznačuje skôr starožitným, dalo by sa povedať, že až rustikálnym vzhľadom. Práve rustikálny drevený nábytok je v súčasnosti veľmi obľúbený a vyhľadávaný.
Nepredstaviteľnou výhodou nábytku z masívu je skutočnosť, že rokmi naberá na kráse. Z obyčajného nábytku sa tak postupom času stáva hodnotný starožitný nábytok. ČR Masivni nabytek – Nabízíme stylový masivní nábytek z dubu za velkoobchodní ceny přímo z dílny Slovenského výrobce . 

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *