Drevená knihovníčka

By on apríl 19, 2013
Dubový nábytok - knižnica

 

Knihovníčka pre všetkých milovníkov kníh

 

Knihy. Učíme sa z nich, sú našim zdrojom zaujímavých informácií, zabíjame nimi voľný čas, trávime s nimi príjemné chvíle, oddychujeme. Knihy sú našimi spoločníkmi už od útleho detstva. Preto si samozrejme zaslúžia miesto v našich domovoch.

Zoradenie kníh

Knihy vyniknú pekne zoradené v knižniciach, alebo v knihovníčkach. Knihovníčka, alebo knižnica je vlastne akýsi regál, alebo presklená skriňa, v ktorej sú knihy uložené pekne na očiach. Je veľmi praktická a vynikne v každom interiéri.

Druhy knižníc

Knižnice sa vyrábajú v rôznych vyhotoveniach, od tých najluxusnejších, až po tie najjednoduchšie. Knižnice sa najčastejšie vyrábajú z masívneho dreva. Takéto knižnice pôsobia mohutne, pevne a stabilne. Nájdu sa aj knihovničky vyrobené z kovu, zo skla, alebo s využitím kombinácie rôznych materiálov.

 

Knižnice sa neraz vyrábajú aj na mieru. Je to veľmi praktické – sami si určíte výšku a šírku knižnice, a podľa Vášho rozhodnutia Vám výrobcovia vyrobia knižnicu, ktorá bude do Vášho interiéru ako stvorená. Je možné si zaobstarať otvorenú knižnicu, alebo presklenú, či uzavretú knižnicu. Výhodou uzavretých, alebo presklených knižníc je skutočnosť, že knihy sú chránené pred prachom.

Moderné knižnice

Modernejšie a luxusnejšie knižnice sa vyrábajú aj s vnútorným osvetlením, ktoré je nápomocné pri hľadaní obľúbeného titulu. Knižnice, ako ich poznáme my, sú väčšinou knižnice typu – otvorený regál. Ale aj takéto knižnice môžu byť veľmi pekné, aj sú vyrobené z kvalitného materiálu s peknou povrchovou úpravou. Tieto regálové knižnice možno pripevniť k stene a tak im zaručiť požadovanú stabilitu. Častokrát sa takéto knižnice využívajú aj na predelenie priestoru. Napríklad z obývacej izby si tak môžete vytvoriť dve obytné zóny – jednu časť budete využívať na oddych a z druhej časti sa stane Váš pracovný kút. Náš tip moderná knihovníčka .

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *