Trendy v interiérovom dizajne v roku 2022

Posledné mesiace boli pre psychiku každého z nás náročné, avšak kde, ak nie doma, sa budeme cítiť vždy bezpečne a príjemne? Či trendy v bývaní sledujete, alebo sa nechávate viesť vlastnými pocitmi, predsa len nie je na škodu povenovať sa tomu, ktoré prvky v domácnosti nás nabijú pozitívnymi emóciami v roku 2022.

Trendy v interiérovom dizajne v roku 2022
Trendy v interiérovom dizajne v roku 2022 (zdroj: komerčný článok)

Svieže farby a prírodné materiály

Spojte sa v novom roku s prírodou a nechajte prirodzené svetlo prežiariť vaše domácnosti. Z okien odstráňte ťažké a tmavé závesy a nahraďte ich jemnejšími záclonami v pastelových odtieňoch. Nedostatok prirodzeného svetla vyriešite využitím vhodných druhov interiérových svietidiel, ktoré vám nemusia visieť iba nad hlavou. Postavte vedľa sedačky modernú stojanovú lampu na drevených nohách či na svoj obľúbený stolček imidžovú stolnú lampičku s teplým odtieňom bielej, ktorá vás podvedome zahreje. Na interiérových svietidlách, rovnako ako na ostatných častiach zariadenia, budú v roku 2022 prevládať prírodné materiály, zemité farby či prvky dreva alebo kameňa. Aj v domácnostiach sa budú preferovať prírodné pletené koberce, koše, nábytok z pravého dreva či živé rastliny. Bránilo sa nám chodiť von či vycestovať do zahraničia, tak si prírodu a jej prvky presunieme rovno do našich obydlí. Preto je len na nás, či zvolíme prímorskú tematiku, alebo sa spoľahneme na útulnosť vlnených plédov, tehlových obkladov, drevených trámov a voňavého dreveného nábytku.

Užite si pohodlie pri obľúbenom druhu svietidla

Pri výbere nábytku v roku 2022 myslite na praktickosť, ale aj na to, aby ste sa doma zbytočne neoberali o svetlo. Voľte nižšie kúsky a radšej otvorené police, cez ktoré môže prúdiť svetlo. Na pamäti majte hlavne svoje pohodlie, nech si idete zariaďovať alebo prerábať ktorúkoľvek miestnosť v domácnosti. Z kúpeľne si spravte wellness s prvkami dreva a kameňa, no nezabúdajte ani na náladové osvetlenie. V kuchyni veľakrát len nevaríme, ale tiež stolujeme. Nástenné svietidlá či LED pásy upevnené pod vrchnými kuchynskými skrinkami atmosféru správne dotvoria. Dajte prednosť nábytku, ktorý nezaberá veľa miesta a je variabilný. Stolík či taburetka zároveň môžu slúžiť ako úložný priestor. Prírodné materiály sa odporúčajú nielen v prípade nábytku, ale aj kobercov, diek, posteľných obliečok alebo závesov. Interiérové svietidlá už nemusia primárne slúžiť len na to, aby sme si mohli lepšie posvietiť, ale aby sa stali funkčnými bytovými doplnkami. Vyčarujte si svoju vlastnú oázu pokoja.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!