Potraviny, ktoré posilnia vašu imunitu a ochránia vás pred vírusmi

Jeseň a zima sú obdobím, kedy na nás choroby číhajú za každým rohom. Ak sa pravidelne stretávame s ľuďmi, tak je vysoká pravdepodobnosť, že sa niečím nakazíme. Pripravili sme pre vás súhrn potravín, ktoré majú v sebe množstvo výživných látok a vďaka tomu posilnia vašu imunitu. Navyše si do stravy môžete pridať v tomto období aj doplnky výživy, ale primárne by ste mali dostávať živiny zo stravy.

Potraviny, ktoré posilnia vašu imunitu a ochránia vás pred vírusmi (Foto: unsplash.com)

Posilnenie oslabenej imunity

Aby ste sa ubránili prechladnutiu, chrípke alebo iným vírusovým ochoreniam, máte na výber viacero možností. V prvom rade by ste mali dbať na dobré oblečenie a aktuálne je dôležitou časťou aj nosenie rúška. Ďalším dôležitým faktorom je dostatok pohybu. Ten je dôležité pre fyzické aj psychické zdravie. Základom všetkého je ale výživa. Okrem klasických zdravých potravín (ovocie a zelenina) by ste sa mali upriamiť aj na tzv. prírodné antibiotiká. Namiesto toho, aby ste neustále brali tabletky, tak vyskúšajte zaradiť do stravy nižšie spomínané jedlá.

Potraviny, ktoré sú najlepšie pre vašu imunitu

Prvou z potravín, ktorá vám pomôže na imunitu, je cibuľa. Tá pravdepodobne nechýba v žiadnej špajzy. Obsahuje kyselinu listovú, vitamíny skupiny B aj vitamín E. Do tohto zoznamu potravín sme ju zaradili kvôli jej proti infekčným účinkom, schopnosti odstraňovať hlien, slúži ako prevencia pred angínou a chrípkou. Pripraviť si môžete cibuľový sirup alebo čaj. Ďalšou z potravín je čerstvý chren. Má vysoký obsah vitamínu C, rovnako aj vápnik, horčík a draslík. Zlepšuje činnosť trávenia, je prevenciou voči infekciám a pomôže vám s kŕčmi v žalúdku.

Je asi jasné, že na tomto zozname nemôže chýbať cesnak. Má silné antiseptické účinky a je silným antibiotikom. Z vitamínov obsahuje vitamíny A, B, C a nachádzajú sa v ňom aj jód, selén a vápnik. Ak ste ochoreli, tak vás príjemne zasýti, zohreje a pomôže z liečením klasická cesnaková polievka. Zázvor je koreň so silnou arómou. Okrem toho má v sebe množstvo vitamínov a minerálov. V tomto prípade si treba dávať pozor na dávkovanie, inak hrozia žalúdočné problémy. V optimálnom množstve slúži ako prevencia voči ochoreniam dýchacích ciest, má protizápalové účinky a v zime prehreje celý organizmus.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!