Vianočné inšpirácie – 6 tipov na dekorácie a výzdoby do domácnosti

Chcete sa troška viac angažovať pri Vianočných dekoráciach do vašej domácnosti a to tak, že si ich vyrobíte vlastnoručne? Máme pre vás inšpirácie na dokonalé dekorácie a výzdoby.

1. Obria vločka

Vloočka je efektívnou ozdobou na stenu. Budete na ňu potrebovať zopár drevených paličiek, ktoré si môžete kúpiť v lekárni, kvalitné lepidlo alebo lepiacu pištoľ, ak v tom máte akú takú prax, trblietavú farbu alebo lak a rovnú ruku.

2. Zasnežený svietnik

Nemusíte kupovať tie najväčšie a najtrblietavejšie sviečky, aby ste mali rozžiarený večer. Pokojne môžete použiť malé čajové sviečky, ktoré vám ostali z Dušičiek. Budete na to potrebovať zaváraninový pohár, kryštálový cukor, disperzné lepidlo, štetec a lak na vlasy. Ďalej sa vám zídu ozdobné prvky ako je jutový špagát, rolnička, šiška a hoci čo, čo vás napadne. Pri tomto máte úplne voľnú ruku.

3. Zaváraninové fľaše na všetky spôsoby

Staré kompótové fľaše si väčšinou nespájame s interiérovým dizajnom. Sú však dôkazom toho, že niektoré veci môžu byť raz užitočné, inokedy prekrásne. Rozdiel tvorí zopár šikovných nápadov. Môžete z nich spraviť napríklad snehuliakov alebo ich naplniť brusnicami, soľou, vetvičkami a orechmi.

4. Recyšálky

Po každých Vianociach sme bohatší o darčeky, ktoré sme dostali z lásky, no priznajme si, sú úplne zbytočné. Ak máte po sviatkoch viac šálok, než koľko káv dokážete vypiť za jeden pondelok, môžete ich využiť napríklad na tvorbu tejto jednoduchej a možno práve preto takej vkusnej ozdoby. Budete na to potrebovať šálku, sviečku, zeleň či ihličie, oriešky a orechy.

5. Začnite baliť inak

V prípade, že máte doma baliaci papier s mačičkami a viete, že ho už nikdy nevyužijete, nalepte im červenú čiapku a huňaté biele brady. Namiesto nadávania a taštičiek skúste kreativitu a ľahko sa z vás stane expert na balenie.

6. Ponožkový Olaf

S touto figúrkou zabodujete hlavne u mladšej vekovej kategórie. Vypchatá Elsa či Anna by vyzerali divne, ale malému snehuliačikovi tento tvar pristane. Budete na to potrebovať starú ponožku, niť, ihlu, fixu, lepidlo a gombíky.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!