Rekonštruujete dom? Vyberte si správne okná!

Či už staviate nový dom alebo rekonštruujete váš starý, v istom bode budete potrebovať nové okná, na ktoré sa budete môcť spoľahnúť – ideálne navždy. To je síce krásna predstava, ale je možné také okná vôbec nájsť?

Rekonštruujete dom? Vyberte si správne okná!
(zdroj: unsplash.com)

Faktom je, že všetko má svoju životnosť a nič netrvá večne. To však ale neznamená, že výber nových okien by ste mali brať na ľahkú váhu. Naopak, je maximálne dôležité staviť na kvalitné a dlhotrvácne plastové či drevené okná – cena prvotriednych kúskov bude bude prirodzene vyššia, avšak táto investícia sa z dlhodobého hľadiska oplatí.

Najlacnejšie okná na trhu môžu časom zvnútra vlhnúť, zle tesnia a taktiež môžete mať problém s otváraním a zatváraním, čo vás koniec koncov môže vyjsť draho, ak bude u vás doma na pravidelnej báze pán opravár. Jednoducho je to starosť navyše. Po akom materiáli siahnuť?

Pred samotnou kúpou okien myslite aj na to, aby k nim dizajnovo i farebne ladili aj vaše vchodové dvere, garážová brána, balkónové zábradlie a podobne.

Plastové okná a ich prednosti

Čo sa týka plastových okien, môžeme povedať, že vo všeobecnosti ide o najvyhľadávanejší typ okien na trhu. Dôvodom je pomer ceny a kvality a taktiež to, že sú nenáročné na údržbu. Medzi ich výhody patria vynikajúce izolačné vlastnosti a môžete sa na ne spoľahnúť – ich životnosť je približne 30 rokov a za ten čas bez problémov odolávajú ukrutným poveternostným vplyvom.

Spoľahlivé značky, akou je napríklad Ekoprofil vyrábajú plastové okná z ekologických a plne recyklovateľných materiálov. Stále viac ľudí si uvedomuje dôležitosť ochrany životného prostredia a prirodzene sa obzerajú po produktoch s čo najmenším negatívnym dopadom na našu planétu.

V neposlednom rade sú vizuálne pekné a dostupné vo viacerých dizajnových prevedeniach a farbách. Ľahko ich teda skombinujete s farbou fasády a celkovým štýlom domu. V porovnaní s hliníkovými či drevenými oknami sa dajú zakúpiť za veľmi atraktívnu cenu.

Rekonštruujete dom? Vyberte si správne okná!
(zdroj: unsplash.com)

Hliníkové okná a ich prednosti

Hliníkové okná vynikajú svojím luxusným prevedením, dizajnovo sú dotiahnuté do dokonalosti a obvykle sú dostupné v lakovanej či polomatnej verzii alebo štruktúrovaných farbách. Za zmienku stojí aj fakt, že významne zvyšujú hodnotu nehnuteľnosti. Asi vám je už jasné, že hliníkové okná nie sú lacnou záležitosťou, no uspokoja potreby tých najnáročnejších zákazníkov.

Ďalej treba spomenúť ich dlhú životnosť – sú trvácne a očakáva sa, že budú funkčné až 50 rokov. Výhodou je, že môžu byť dostupné so špeciálnym stredovým tesnením na ráme, ktoré zlepšuje ich izolačné vlastnosti.

Ak hľadáte overeného výrobcu s množstvom spokojných zákazníkov, stavte na ekoprofil.sk, kde nájdete okná na celý život.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!