Letíte do Dubaja? Pripravte sa na luxus všade navôkol

Kto by nechcel aspoň raz za život vidieť najbohatšie krajiny sveta? Dubaj, Monako… Predstavili ste si práve slávnych športovcov a modelky v luxusných apartmánoch či ulice, kde sa to len tak hemží svetovými značkami, či vo výkladoch obchodov, alebo priamo na oblečení a doplnkoch ľudí? Niekde medzi nimi môžete kráčať aj vy.

Letíte do Dubaja? Pripravte sa na luxus všade navôkol
(zdroj: komerčný článok)

Na čo všetko sa pred odchodom do Dubaja pripraviť

Iba päť hodín cesty lietadlom a ste na mieste, kde sa mnohým plnia sny. Dubaj je najväčším a najľudnatejším mestom v Spojených arabských emirátoch a ani sa tomu nečudujeme. Turistov láka svojou honosnosťou, luxusnými hotelmi a, iste, aj morom. A potom sú tu tí, ktorí sa tu rozhodnú žiť natrvalo, povedzme kvôli pracovným povinnostiam. Dubaj je všeobecne známy ako najväčší trh s nehnuteľnosťami a najvychytenejšia turistická destinácia v regióne. Hoci je tu úradným jazykom arabčina, bez problémov sa dohovoríte aj po anglicky, veď väčšinu obyvateľstva tvoria prisťahovalci. Napriek tomu sa v Dubaji stretnete s islamským náboženstvom u 96 % obyvateľov. Alkohol len tak hocikde nezoženiete. Dostupný je len v hoteloch a licencovaných podnikoch.

S moslimskou kultúrou takisto súvisí striedmosť v obliekaní. Ak cestujete do Dubaja, určite výstredné kúsky oblečenia nechajte doma. V prostredí hotela, napr. pri podávaní večere, by ste sa mali pohybovať vo formálnom odeve. V letných mesiacoch sa pripravte na to, že teploty vystúpia aj nad 40 stupňov Celzia, ak teda nechcete dovolenku tráviť len v klimatizovanom prostredí hotela, odporúčame vám vycestovať radšej na jar alebo na jeseň.

Zažite Dubaj na vlastnej koži

Dubaj, to sú luxusné hotely a udržiavané pláže. Môžete si vybrať, či si dovolenku užijete v hotelovom bazéne alebo s nohami namočenými v mori. Množstvo hotelov poskytuje služby, o akých by sa vám v našich podmienkach ani nesnívalo. Navštívte priamo v hoteli kaderníka, pedikúru alebo čistiareň. Mestské hotely, turistické, romantické, biznis hotely, rodinné či apartmánové hotely poskytujú turistom služby na veľmi vysokej úrovni. Nebojte sa na dovolenku vziať vlastné deti, animátori sa o ne postarajú, zatiaľ čo vy vybavíte pracovné záležitosti alebo si s partnerom užijete relax pri príjemne teplom mori. A hoci by ste to nečakali, Dubaj po finančnej stránke vychádza turistom v mnohom v ústrety. Či si pôjdete kúpiť vodu na pitie, alebo suvenír, dovolenka vás nezruinuje. Presvedčte sa o tom na základe vlastnej skúsenosti a vychutnajte si Dubaj v celej jeho nádhere.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!