Ovládajte svoju domácnosť na diaľku

Veríte, že dnes je možné ovládať domácnosť aj počas šoférovania cestou z práce? Komponenty inteligentnej domácnosti ponúkajú jednoduché riešenia, ako si svoj život uľahčíte a spríjemníte.

Ovládajte svoju domácnosť na diaľku
Ovládajte svoju domácnosť na diaľku

Inteligentná domácnosť kedykoľvek

Nikde nie je napísané, že vlastniť inteligentnú domácnosť môžu len tí najsolventnejší. Smart home je predsa pre každého. Ak sa vám také čosi zdá nepredstaviteľné, nastal čas plniť si sny. Ľudia by na svojom pohodlí nemali šetriť, najmä v prípadoch, keď ide o vlastné bývanie. Ak ste na inteligentnú domácnosť nemysleli hneď od začiatku, stále máte možnosť zmeniť to. Ide to aj bez stavebných zásahov. Inteligentná riadiaca jednotka totiž potrebuje len pripojenie na internet a zariadenia, ktoré ju poslúchajú. Už si len zvoliť, v ktorých oblastiach by sa vám inteligentná domácnosť mohla zísť, a zvyšok už ponechajte v jej rukách.

Ako sa dá ušetriť s inteligentnou domácnosťou?

V situácii, ktorá ovplyvnila celý svet, sú ľudia prinútení šetriť viac ako obvykle. Nikdy nevieme, čo sa môže prihodiť a kedy budeme potrebovať naše najskrytejšie úspory. Uskromnili sme sa na strave, odopreli sme si letné dovolenky a menej peňazí sme vyčlenili aj na príležitostné darčeky. Zdržiavame sa viac doma, a práve preto je inteligentná domácnosť a jej smart riešenia ako stvorená pre naše rodiny. Riadiaca jednotka dokáže zaznamenávať a archivovať spotrebu energií, plynu a vody, takže budete mať pod kontrolou každý cent. Po čase dokážete prehodnotiť, či sa vám podarilo daný mesiac ušetriť, alebo ste sa nechali uniesť a trochu ste to so spotrebou „prešvihli“.
Okrem iného šetríte aj tým, že vás riadiaca jednotka včas upozorní v prípade, ak vám odteká voda, uniká plyn alebo či ste náhodou nenechali zapnuté svetlo v obývačke, keď ste sa ponáhľali na večerné posedenie s priateľmi kdesi v meste. Jednoducho pomocou mobilného telefónu a aplikácie, ktorá je napojená na váš dom alebo byt, dokážete skontrolovať situáciu v domácnosti a včas odhaliť hroziace nebezpečenstvo alebo vysoký účet za energie. Pojem inteligentná domácnosť práve preto nevznikol len tak.

Text a foto: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!