Strecha z plechovej krytiny je tá správna voľba

Dôvodov, prečo sa púšťame do rekonštrukcie strechy, môže byť viac. Možno je nám už priestor, ktorý máme zabývaný, malý a výstavba podkrovia je najefektívnejšia voľba. Alebo má naša strecha tie najlepšie roky už za sebou a je načase obliecť ju do nového šatu. Budeme sa musieť rozhodovať medzi krásnym dizajnom, kvalitou či cenou strešnej krytiny? Ak zvolíme tú plechovú, určite netreba robiť kompromisy.

Klasická škridla či plechová krytina s profilom škridly?

Až pri výbere strešnej krytiny na svoj dom zisťujeme, aká široká je paleta produktov a aké náročné je vybrať si naozaj dobre. Hlavne pri rekonštrukciách starších domov je potrebné okrem dizajnu zohľadniť aj množstvo iných, veľmi dôležitých parametrov. Čo však v prípade, ak sa ani za svet nechceme vzdať krásnej škridlovej strechy na našom postaršom dome? Tí, ktorí si už takýmto procesom prešli, vedia, že nič nie je stratené. Klasické škridly pôsobia hlavne na architektonicky starších domoch veľmi prirodzene a elegantne. Svojou hmotnosťou však môžu nosnú konštrukciu strechy dosť zaťažiť, a tým spôsobiť neželané problémy so statikou domu. Avšak plechová krytina, ktorej profil veľmi autenticky imituje práve škridly, je na nerozoznanie od tých pálených a svojou nízkou hmotnosťou nie je záťažou ani pre staršie krovy a pomúrnice. Nevzdať sa tak sna o dokonalej streche, a pritom nenabúrať ani jeho celkový charakter tak s plechovou krytinou so škridlovým profilom nebude žiaden problém.

Strecha z plechovej krytiny je tá správna voľba
Strecha z plechovej krytiny je tá správna voľba

Keď sa elegancia plechovej krytiny snúbi s jej kvalitami

Jedným z dôležitých atribútov pri výbere strešnej krytiny je nepopierateľne aj jej cena. Kým v minulosti platilo, že nič lacné nemôže byť aj dobré, dnes aj vďaka silným konkurenčným tlakom môžeme dostať oveľa viac muziky za celkom slušné peniaze. Plechová krytina je toho jasným dôkazom. Zatracovaná pre svoju pomerne krátku životnosť a vysokú hlučnosť dnes vďaka moderným technológiám obsadzuje popredné priečky v rebríčkoch kvality medzi strešnými krytinami. Už nie je namieste obávať sa jej skorodovania po pár zimách a v otázkach dizajnu má čo ponúknuť nielen bežnému, ale aj náročnému zákazníkovi. A aj keď sú v cenách plechových krytín priamo úmerne zohľadnené aj ich úžitkové vlastnosti či životnosť, stále zostávajú voľbou, ktorá nesklame.

Strecha z plechovej krytiny je tá správna voľba
Strecha z plechovej krytiny je tá správna voľba

Celý ten kolotoč výberu podľa vzhľadu, kvality a, samozrejme, aj ceny strešnej krytiny nás nakoniec vždy dovedie k rozhodnutiam, s ktorými budeme musieť žiť najbližších niekoľko desiatok rokov. Záleží preto len na nás, ako múdro sa rozhodneme a do akého šatu odejeme svoju novú strechu, aby pohľad na ňu nebol to jediné, čo nás bude hriať na srdci.

Text a foto: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!