Majte v hrsti Zákon o ochrane spotrebiteľa

Určite sa vám stalo, že ste si kúpili tovar alebo službu, s ktorých kvalitou ste neboli príliš spokojní, predajca vám však nechcel poskytnúť zľavu ani vrátiť peniaze. Ako v týchto prípadoch postupovať, aby ste spor nemuseli riešiť súdnou cestou?

Majte v hrsti Zákon o ochrane spotrebiteľa
(zdroj: komerčný článok)

Najprv citujte zákon, potom riešte súd

Nemusíme sa vyznať vo všetkom, dôležité je vedieť, kde hľadať odpovede na naše otázky. Nachytali vás v predajni so spotrebným tovarom? Poskytli vám masáž, ktorú by ste ľavou zadnou zvládli aj bez masérskeho kurzu alebo vám pri umývaní auta poškodili lak? Riešte problémy s chladnou hlavou a hlavne s rozumom. Predtým, ako vyslovíte obľúbenú vetu, že niekoho zažalujete, pozrite sa na problém z viacerých uhlov. Zo strany predajcu a aj zo strany vašej, spotrebiteľskej. Možno si uvedomíte, že chyba ústila u vás.

Prelistujte si Zákon o ochrane spotrebiteľa. Keď niečomu nerozumiete, v úvode sa nachádza vysvetlenie základných pojmov, s ktorými sa v zákone pracuje. Spätne sa k nim vracajte, aby ste jednotlivé body zákona pochopili čo najlepšie. Našli ste riešenie svojho problému? Prezentujte ho predávajúcemu, s ktorým ste prišli do konfliktu, a keď sa napriek tomu nedočkáte odškodnenia, až následne, ak sa vám to oplatí, riešte spor súdnou cestou. Bude jasné, že ho vyhráte, hoci aj súdenie vás bude čo-to stáť.

Všetky právne príručky v mobile

V dnešnej dobe je online všetko. Vybavovanie dôležitých papierov, nakupovanie, ale aj štúdium. Povedzme si o výhodách online literatúry alebo zákonov. Nemusíte chodiť do knižnice ani kníhkupectva, ale všetku literatúru máte možnosť prelistovať si z pohodlia domova v elektronickej podobe. Aj vyhľadávanie je jednoduché, stačí zadať kľúčové slovo a o pár sekúnd sa dostanete presne na miesto, ktoré vás zaujíma. Online judikáty sú tu pre všetkých, ktorí sa chcú vyznať v právnej problematike. Majte pod kontrolou pracovné právo, rodinné právo, spotrebiteľský zákon, Zákon o sociálnom poistení, teda témy, ktoré sa dotýkajú každého z nás. Online judikáty tu nie sú len pre advokátov. Vďaka nim si vieme overiť, či sa všetko v našom živote deje správne. Vyhneme sa tak mnohým konfliktom s ľuďmi či s inštitúciami.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!