O spoločnosti Matador: Stručná história výrobcov pneumatík

Matador je prvým výrobcom pneumatík v bývalom Československu. Prvé pneumatiky s označením Matador opustili montážnu linku spoločnosti v roku 1925, keď bol s podporou rakúskych a maďarských bánk otvorený závod v Bratislave. Pneumatiky Matador získavali v Európe veľkú obľubu, plány na rozvoj výroby však narušila druhá svetová vojna. Až v roku 1946 sa podnik vrátil do hospodárskej štruktúry Československa. V období od roku 1948 do konca 90. rokov závod vyrábal pneumatiky s názvom Barum. Začiatkom 90. rokov nastali v činnosti spoločnosti veľké zmeny. Značku Barum kúpil nemecký koncern Continental AG a závod v Púchove po významných zmenách v priebehu privatizačných procesov obnovil výrobu pneumatík Matador. Tieto zmeny prispeli k vytvoreniu moderného spotrebiteľského imidžu samostatnej spoločnosti Matador, Púchov.

O spoločnosti Matador: Stručná história výrobcov pneumatík
(zdroj: unsplash.com)

Tradičná značka nabrala nový dych a dramaticky zlepšila kvalitu svojich produktov. Dnes je JSC „Matador“ modernou medzinárodnou spoločnosťou holdingového typu, ktorá združuje 13 dcérskych spoločností. Až 80 % produktov spoločnosti exportuje do východnej Európy vrátane Ukrajiny, kde sú pneumatiky Matador veľmi obľúbené.

Po tom, čo sa spoločnosti podarilo vstúpiť do automobilového sektora, sa akciová spoločnosť Matador stala vlastníkom kontrolného balíka akcií v niektorých výrobných podnikoch. V roku 2005 tak vznikol podnik s názvom „MATADOR DONGWON“, ktorý sa zaoberá výrobou kovových dielov pre „KIA Slovakia“. Dnes je spoločnosť „Matador“ nezávislou podnikateľskou skupinou, ktorá dodáva svoje produkty na medzinárodné trhy, ako napríklad aj pneumatiky pre nákladné autá v Etiópii.

Matador vyrába sortiment pre osobné, terénne aj ľahké nákladné autá. Poskytuje letné, celoročné aj zimné pneumatiky s asymetrickým, nesmerovým aj smerovým dezénom.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!