Dimple: Delikátna whisky pre náročných si vás získa!

Pre značku Dimple a jej whisky je typický tvar fľaše – trojboký hranol so zaoblenými hranami. Zdobí ju aj typická zlatá sieťka, ktorá najskôr slúžila na zabezpečenie nákladu pri preprave loďou. Dnes je „whisky so sieťkou“ legendou.

Dimple: Delikátna whisky pre náročných si vás získa!
Dimple: Delikátna whisky pre náročných si vás získa! (zdroj: pixabay.com)

Označenie „de luxe blend“ jej patrí z dvoch dôvodov: preto, že v zmesi neboli nikdy destiláty, či už obilné, alebo sladové, mladšie ako 12 rokov a pre mimoriadne vysoký podiel sladových whisky. Značku whisky Dimple ľahko odlíšite od iných, kombinuje dva malty – Glenkinchie a Linkwood, jej unikátna fľaša je taktiež neprehliadnuteľný originál.

Trojboký hranol so sieťkou – to je Dimple whisky!

Koncom 19. storočia sa táto blended scotch whisky začala plniť do fliaš neobvyklého tvaru – trojbokého hranola so zaoblenými hranami. Vďaka prehnutým stenám – „jamkám“, v anglickom preklade „dimples“ sa stala rýchlo známou po celom svete a spoločnosť si na netradičnom tvare vybudovala úspešné meno. Nebyť tohto vynálezu, fľaša ľahko vykĺzne z ruky. Ak z nej totiž nalievate, musíte ju zovrieť medzi palec a zvyšok prstov. Tomuto manévru sa hovorí „pinch“.

Asi nikoho neprekvapí, že pod názvom Dimple Pinch veľmi úspešne zaútočila na trh v Spojených štátoch, kde bol nezvyčajný tvar v roku 1958 dokonca patentovaný. Sieťka – akoby zlatá – mala kedysi brániť zátke samovoľne vyletieť pôsobením mimoriadneho tepla alebo počas plavby po mori.

Dnes už je len nostalgickým atribútom, ktorý k Dimple jednoducho patrí a barmani si sieťku nevedia vynachváliť, ľahko vďaka nej udržia fľašu v ruke.

Nenapodobiteľný charakter Dimple whisky vám ulahodí

Základom lahodného moku je sladová whisky škótskeho liehovaru Glenkinchie. A čo ponúka Dimple whisky v praxi? Jej aróma je plná, zacítite rašelinu, vanilku, karamel i dym a charakteristickú vôňu sena. Nechýba sladkastá chuť sušeného ovocia, korenín, orechov i tabaku. Jemne pôsobiaca škótska whisky Dimple poslúži ako aperitív, ideálna je na degustovanie s čokoládou alebo syrmi. Objavte jej chuť a arómu, ktorá si vás podmaní!

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!