Zariaďovanie detskej izby – ako ju zariadiť útulne a zároveň nadčasovo

Narodenie dieťaťa je veľkou vecou v živote všetkých rodičov. Preto je potrebné, aby ste sa na túto udalosť poriadne pripravili. Nákup oblečenia, kozmetiky, potrebných pomôcok a, samozrejme, zariadenie detskej izby pre bábätko. Rodičia často robia chybu v tom, že nakupujú veci podľa toho, čo sa im páči a nie podľa toho, čo k sebe ladí. Ružové závesy, vzorované tapety, koberec so zvieratkami a postieľku s baldachýnom. Nie je to najideálnejšia kombinácia. Máme pre vás pár tipov, vďaka ktorým vám pôjde zariaďovanie detskej izby oveľa jednoduchšie.

Zariaďovanie detskej izby – ako ju zariadiť útulne a zároveň nadčasovo (Foto: pixabay.com)

Vyberte si farebnú škálu

Plánovať treba vo všetkých prípadoch, aj čo sa týka plánovania detskej izby. Ak máte dostatok financií, tak je dobré zavolať si na túto prácu profesionálneho interiérového dizajnéra. No ak na to peniaze míňať nechcete, tak si budete musieť poradiť sami. Ako prvé si teda stanovte farebnú škálu, v ktorej chcete detskú izbu zariadiť. Ideálne sú najmä svetlé pastelové farby, ktoré budú pôsobiť veselo, no veľmi obľúbené sú aj zemité tóny.

Kľúčom je jednoduchosť a menej je niekedy viac

Nesnažte sa kombinovať viacero vzorov, farieb a tónov. V prvom rade sú tieto veci už out a modernejšia je jednoduchosť a minimalizmus. Je lepšie zaobstarať si pár kusov nábytku, ktoré budú univerzálne a vaše dieťa ich využije aj v budúcnosti. Jasné, je milé, keď je nábytok v tvare sloníka alebo baldachýnová postieľka. Zvoľte si radšej jeden takýto výrazný kus nábytku a ostatné veci laďte skôr jednoduchšie. 

Zariaďovanie detskej izby – ako ju zariadiť útulne a zároveň nadčasovo (Foto: pixabay.com)

Vyhnite sa ružovej a modrej

Ak máte dievčatko, tak by ste mali kupovať všetko ružové a ak chlapca, tak všetko modré. Opäť, toto je trend, ktorý už neplatí a neuvádza sa do praxe. Či už čo sa týka oblečenia alebo zariaďovania izby, vždy je lepšie kupovať veci v neutrálnych farbách a zemitých odtieňoch, ktoré majú pozitívny vplyv na naše myslenie, no zároveň nebudete musieť po každom dieťati izbu maľovať. Výhodné to je, aj keď už je dieťa staršie, pretože je vysoká pravdepodobnosť, že nebude chcieť meniť farbu stien.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!