Máte nočné mory? Poradíme, ako sa ich zbaviť

V prípade, že sa chceme zbaviť nepríjemných desivých snov, musíme na tom popracovať. Najdôležitejšie je identifikovať problém a riešiť základné príčiny. Založte si denník, do ktorého si budete svoje nočné mory písať, pripíšte k ním aj reálne skúsenosti, ktoré ich mohli spôsobiť.

Ďalšou metódou je napísať si čo najpodrobnejšie obsah sna a snažiť sa zmeniť záver alebo najhoršie momenty. Jednoducho tú najhoršiu časť sna prepíšte tak, aby nebola desivá, ale naopak. Môžete z neho urobiť dokonca aj vtipný príjemný sen.

Pred spaním žiadne obrazovky

Aspoň hodinu pred spaním by ste nemali sledovať televíziu, pozerať do monitoru ani mobilu. Mozog si potrebuje oddýchnuť od techniky. Navyše, do snov sa veľmi ľahko môžu pripliesť úryvky z filmu, ktorý ste pred spaním pozerali, v rôznych podobách.

Kedy treba vyhľadať pomoc?

V prípade, že sa vám nočné mory objavujú minimálne dvakrát týždenne, nemôžete kvôli ním dobre spať, máte problém sústrediť sa v práci, pociťujete neustálu únavu, úzkosť, máte problémy s pamäťou, mali by ste vyhľadať terapeuta. Intenzívne neriešené nočné mory môžu veľmi negatívne ovplyvniť nielen psychické, ale aj fyzické zdravie.

Foto: unsplash.com

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!