Kvalitné pneumatiky ocení každý vodič

Výber pneumatík väčšinou vždy ostáva na muža. Ženy veľmi dobre vedia, že všetko, čo sa týka áut, je doménou pánov. Je to však aj veľká zodpovednosť, veď vďaka pneumatikám je na cestách v bezpečí celá rodina.

Kvalitné pneumatiky ocení každý vodič
Kvalitné pneumatiky ocení každý vodič

Ako vyberať nové pneumatiky?

Nechajte partnera vybrať nové pneumatiky na vaše auto a budete mať od neho na pár dní či hodín pokoj. Výber tých správnych letných alebo zimných pneumatík je veľká udalosť. Nie je to predsa vec, ktorá sa kupuje každý deň ako chlieb či maslo. Činnosť si vyžaduje pokoj a priestor, kde sa dá premýšľať a rozhodovať. Pobehujúce urehotané deti a štrngajúce hrnce na sporáku nie sú príliš adekvátne kulisy. Idú sa vyberať pneumatiky na naše auto, a to je niečo, čo treba poriadne zvážiť, spraviť si rešerš, porovnať jazdné vlastnosti viacerých typov gúm a výrobcov.

Venujte si čas na premyslenie a nové pneumatiky určite vyberiete správne

Skôr, ako sa pustíte do nákupu nových pneumatík, mala by zasadnúť veľká „rodinná rada“. Tu sa stanovia finančné limity, ktoré by sa nemali prekročiť. Nie vždy platí, že čím je pneumatika drahšia, tým je kvalitnejšia. Predáva hlavne značka a reklama. Pri výbere letných a zimných pneumatík dbajte hlavne o parametre. Potrebujete poznať typ vozidla a údaje z technického preukazu. Ak sa vám nechce prezúvať auto každú jar a zimu, môžete sa rozhodnúť pre celoročné pneumatiky. Ušetria vám počas roka čas a tiež peniaze, ktoré by ste museli investovať za ich výmenu v servisoch. Sú praktické, hoci niektorí šoféri sú výrazne proti. Dalo by sa o tom diskutovať.

Správne uskladnenie pneumatík

Hneď, ako sa na ceste objaví ľad alebo námraza, mali by ste pneumatiky prezuť a nahradiť zimnými. Čo však s pneumatikami, ktoré práve nepoužívate? Keďže sú vyrobené z gumy, je to materiál, ktorý podlieha vplyvom vonkajšieho prostredia. Skladujte ich preto na takých miestach, kde nedopadá priame slnečné svetlo. Najideálnejšia je pivnica alebo garáž, alebo sklad, kde sa budú dať aj prikryť ochrannou plachtou. Odporúča sa vyzuté pneumatiky poriadne označiť s kriedou podľa toho, či sa nachádzali vpredu, vzadu, vľavo alebo vpravo. Robí sa to preto, aby čo najlepšie priľnuli po výmene naspäť.

Text a foto: PR

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!