Typy čerpadiel: Poznáte ich všetky?

Možno by ste ani neverili, no čerpadlá sú v dnešnej dobe nevyhnutnou súčasťou mnohých domácností. Využívajú sa na čerpanie vody, no odlišujú sa od seba typom. V súčasnosti poznáme najmä ponorné, kalové a samonasávacie čerpadlá, ktoré si predstavíme v tomto článku.

Typy čerpadiel: Poznáte ich všetky?
Typy čerpadiel: Poznáte ich všetky? (zdroj: pixabay.com)

Ponorné čerpadlá

V prípade, že potrebujete odčerpať klasickú pitnú vodu, vystačíte si s ponorným čerpadlom. To sa využíva najčastejšie pri vŕtaných alebo kopaných studniach, pričom naplno spĺňa svoje funkcie. Klasické ponorné čerpadlo možno využiť aj pri čerpaní vody z rybníkov a jazier. V tomto prípade je však potrebné zariadenie doplniť o špeciálny sací kôš, ktorý zachytáva prípadné nečistoty. Ponorné čerpadlá možno využiť do väčšej hĺbky, ako je 8 metrov.

Kalové čerpadlá

Kalové čerpadlo môžete využiť na čerpanie vody, ktorá je mierne znečistená. Výhodou týchto zariadení je, že sa používajú aj na čerpanie hustej tekutiny. Kalové čerpadlo sa využíva pri odsatí vody zo žumpy, septiku alebo zo znečistenej nádrže. Tieto zariadenia majú kvalitnú konštrukciu, ktorá obsahuje špeciálnu mriežku. Cez túto časť sa nedostanú žiadne nadrozmerné nečistoty.

Samonasávacie čerpadlá

V prípade samonasávacích čerpadiel platí približne to isté ako pri ponorných čerpadlách. To znamená, že sa taktiež využívajú na čerpanie pitnej vody. Tu však nastáva rozdiel v hĺbke vodného zdroja. Vysvetlenie je jednoduché. Samonasávacie čerpadlá je možné použiť až do 8 metrovej hĺbky. Čo sa však týka ponorných čerpadiel, ako už z názvu vyplýva, ich je možné použiť ešte do oveľa väčšej hĺbky. Výhodou je, že samonasávacie čerpadlá sa vyznačujú svojou nasávacou schopnosťou, ktorá je na vysokej úrovni.

Pri výbere čerpadla sa nezabúdajte vopred oboznámiť s tým, kde potrebujete vodu odčerpať. Je to dôležité, keďže existujú rôzne typy čerpadiel, ktoré sú na to určené. Tak neváhajte a vyberte si z ponuky už dnes!

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!