7 spôsobov, ako prejavíte lásku svojmu psovi

Keď na nás uprú svoje verné očká, nevieme im odolať. Odpustíme roztrhané papuče, roztrúsené granule aj chlpy na gauči. Pes je členom rodiny, no chápe, že ho ľúbime? Takto mu môžete prejaviť lásku (skoro) každý deň.

7 spôsobov, ako prejavíte lásku svojmu psovi
7 spôsobov, ako prejavíte lásku svojmu psovi (zdroj: komerčný článok)

1. Rozprávajte sa s ním

Niekedy si pripadáme hlúpo, že so psom vedieme rozhovory, akoby nám rozumel. Teda… Hlavne vtedy, keď nás niekto cudzí pri tom počuje. Už sa za to nehanbite. Štúdie, v ktorých bola používaná magnetická rezonancia, preukázali, že psy rozumejú ľudskej reči viac, ako sme predpokladali. Takže nie je bláznivé s nimi hovoriť a dokonca preferujú, keď kvôli nim meníme tón hlasu, ako to robíme napríklad s malými deťmi. Pokojne hovorte svojmu psíkovi, že je „loskošná guľôčka“ a dávajte si „paci-paci“ s labkami. Aj vďaka tomu vedia, že patria do rodiny.

2. Láska ide cez žalúdok

Všímajte si, čo má váš pes rád a doprajte mu to. Samozrejme, pravidelná výživa a pohyb sú základom jeho zdravého života a všetko, čo mu dáte, by malo byť kvalitné. Výrobcovia výberových granúl Dog’s Chef odporúčajú vynechať zo stravy obilniny a pri kúpe si dávať pozor na farbivá, umelé konzervanty a ochucovadlá.

3. Zamilované pohľady

Oči psíkov sú skutočne oknami priamo do ich duše. Vedia nimi vyjadriť radosť, že ste konečne prišli z práce, predstieranú zúrivosť, keď sa naťahujete o hračku, ale aj prosbu o prepáčenie alebo ďalšiu maškrtu. A keď na vás dlho nežne pozerajú, hovoria vám, že vás ľúbia. A čo je ešte lepšie, keď tento nežný pohľad opätujete, u psa stúpa hladina oxytocínu, ktorý je prezývaný aj „hormón lásky“. Neskúšajte to však s cudzími psami, pretože to môžu vnímať ako prejav agresivity, najmä ak na nich pozeráte zhora.

4. Ukážte ho svetu

Viete ako spoznáte psíčkara? Okrem toho, že vám rozpráva desiatky vtipných príhod, v ktorých je hlavnou hviezdou pes, má aj stovky fotiek v mobile a s radosťou vám ich ukáže. Choďte ešte o level vyššie a zaobstarajte si vtipné šálky na kávu s jeho potlačou, ktorá sa mu bude páčiť.

Inou možnosťou je vziať si svojho psa so sebou všade aj keď nie je s vami fyzicky. Pomôže vám v tom napríklad takéto vtipné tričko so psom, ktorým vyjadríte lásku k svojmu psovi a zároveň ho potešíte. Ľudia okolo vás naňho tiež začnú rozprávať milým hlasom a možno sa aj vám ujde nejaké to poškrabkanie za uchom.

5. Mojkanie a šlofíky

Psy majú radi pravidelný režim a netýka sa to iba stravy a venčenia, ale aj prechádzok, hrania a oddychu. Nie je nič lepšie ako si popoludní dopriať spoločný spánok prepojený s troškou hladkania. Pôsobí upokojujúco na psa i na vás, takže je to win-win situácia pre každého. Obzvlášť dobre bude pôsobiť v deň, keď vás niekto vytočil, znižuje totiž krvný tlak. Kto by povedal, že mať doma psa môže byť zdravé aj pre srdce? My sme to tušili!

6. Opri sa o mňa… Alebo skôr, nechaj ma oprieť sa o teba

Niekedy nechápeme, o čo psom vlastne ide. Keď pozerajú priamo do kúta, kde nič nie je a v tom začnú na to nič brechať, niektorým behá mráz po chrbte. Ale keď sa o nás za každú cenu potrebuje opierať, niekedy ozaj nevieme, čo tým chce vyjadriť. Túto záhadu odhalili tréneri psov – pokiaľ sa o vás opierajú a snažia sa vás posúvať k dverám, majú strach. Pokiaľ sa však opierajú a inak nehýbu, prejavujú vám lásku. Vašou úlohou je iba nechať sa ľúbiť. Doslova.

7. Vynechanie objatí a pusiniek

Ľudia môžu mať pocit, že objatie a pusa na hlavičku je tým najlepším prejavom lásky. V objatí sa však psy cítia akoby ste ich uväznili a bránili im v pohybe, najmä ak ide o menšie plemeno. Niektoré psíky na reagujú ustrnutím, iné sa snažia dostať preč.

Vymeňte objímanie radšej za pohladenie. V prípade pusiniek, pokiaľ sú v oblasti hlavy a krku, môže to pes vnímať ako prejav vašej dominancie alebo znamenie, že sa chcete hrať, pričom vás môže nechtiac uhryznúť do tváre. Lepším spôsobom je pohladenie po uškách, ktoré podporí vylučovanie oxytocínu.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!