Výber knižnice z masívu

By on apríl 25, 2013
Moderný dubový nábytok

 

Veľká knižnica, alebo malá knihovníčka?

 

V dnešnej modernej dobe, často uprednostňujeme filmové verzie príbehov, pred tými knižnými. Ale stále sa nájde mnoho ľudí, ktorí knihy milujú a stále si ich s veľkou obľubou kupujú. Každá zakúpená kniha potrebuje svoje miesto. A všetci vieme, že knihy patria do knihovničiek a knižníc.

 

Veľká knižnica, alebo malá knihovníčka? To je otázka…

To, či si zaobstaráte veľkú knižnicu, alebo len malú knihovníčku, závisí od mnohých faktorov. V prvom rade ide o počet kníh, ktoré potrebujete uskladniť. Tu berte aj do úvahy, že ak ste skutočným milovníkom kníh, tak určite budú do Vašej zbierky pribúdať. V takomto prípade je dobré mať veľkú knižnicu, ktorá sa bude postupom času zapĺňať. Ak však potrebujete nejako efektne uskladniť knihy, ktoré už máte doma, možno Vám postačí aj menšia knihovníčka. Vitrína do jedálne

 

Pri výbere knižnice treba zvažovať aj to, či máte doma dostatok priestoru. Knižnice sú dosť veľkým kusom nábytku, preto ju netreba postaviť do miestnosti plnej nábytku. Veľká knižnica vynikne v minimalisticky zariadenom byte. Ak chcete skutočne niečo „veľké“ a ak Vám to priestor dovoľuje, zaobstarajte si knižnicu na celú stenu. Takéto knižnice sa vyrábajú na mieru. Je možné si nechať skombinovať otvorené police so skrinkami.

 

Malé knižnice

Malé knižnice, alebo knihovníčky sú vhodné do menších izieb. Nezaberajú veľa priestoru, sú veľmi elegantné a účelné. Môžete ich umiestniť nie len do obývacích izieb, ale napríklad aj do detských izieb, alebo aj do chodieb a predsiení. Vďaka svojim malým rozmerom nezaberú veľa miesta, ale napriek tomu oživia priestor.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *