Vaňa, alebo sprchový kút? Vyberte si správne.

By on marec 27, 2013

Vaňa, alebo sprchový kút? Vyberte si správne.

 

Pri zariaďovaní kúpeľne, skôr, alebo neskôr dôjde k okamihu, kedy sa musíte rozhodnúť nielen o odtieni obkladačiek, ale aj o tom, či zvoliť vaňu, alebo sprchový kút. Toto rozhodovanie nemusí byť vôbec jednoduché. Vaňa predstavuje pohodlie a relax, sprchovací kút je zas veľmi praktický a nezaberá veľa priestoru. Ak je však Vaša kúpeľňa priestorovo dostatočne veľká, môžete si vychutnať ten luxus a zaobstarať si aj vaňu, aj sprchovací kút.

 

Pohodlné vane

Určite si všetci uvedomujeme, že mať veľkú kúpeľňu predstavuje neopakovateľnú výhodu. Veľká kúpeľňa predstavuje priestor a miesto, kde môžeme relaxovať a oddýchnuť si. A práve vaňa je na takýto relax viac než vhodná. Ak teda túžite po vani, uvedomte si, že Vaša kúpeľňa musí byť dostatočne veľká. Najčastejšie sa v kúpeľniach využívajú vane v tvare obdĺžnika. Rozmery vaní sú rôzne. Tu samozrejme platí – čím väčšia vaňa, tým viac pohodlia. V malých bytoch sa najčastejšie využívajú vane v tvare štvorca, ktoré sú menšie, a tak nezaberú veľa priestoru. Ak si však chcete užiť senzačný kúpeľ, vyberte si rohovú vaňu. Je veľká, je priestranná a kúpeľ v nej si určite užijete.

Nezabúdajte, že v kúpeľni musí ostať dostatok priestoru aj na pohyb. V kúpeľni zvyčajne máme aj práčku, umývadláa tiež kúpeľňový nábytok, ku ktorému je potrebné mať pohodlný prístup. Preto, ak Vaša kúpeľňa neoplýva dostatočnou veľkosťou, zvoľte si radšej sprchový kút.

Praktické sprchové kúty

Mať v kúpeľni sprchový kút je veľmi praktické. Sprchové kúty nezaberajú veľa priestoru a vyhovujú skutočne mnohým ľuďom. Nie všetci máme v súčasnejdobe dostatok času na vylihovanie a relaxovanie vo vani. U väčšiny z nás je “rýchla sprcha“ každodennou činnosťou. A práve v takom prípade je sprchový kút tou najlepšou voľbou. Pre tých starších sú vhodné sprchové kúty so sedačkou, ktorá poskytuje dostatok pohodlia pri sprchovaní.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *