Umenie na stenách

By on september 21, 2015

Umenie na stenách

Sedíte v príjemnom, vzdušnom a vkusne zariadenom priestore. Zariadenie je účelné, zladené a kvalitné. Na gauči sú vankúše, stôl zdobí váza s kvetmi, na oknách visia záclony korešpondujúce so zvyškom interiéru. A vám stále niečo chýba? Pravdepodobne podvedome hľadáte nejaké dekorácie na stene. O tom, že zdobenie stien maľbami je pre ľudí prirodzené, svedčí aj fakt, že prvé nástenné maľby sú už z obdobia 40 000 pnl.

Maľba na stenu

Dlhú dobu boli maľby na stenu v domácnostiach raritou. Maľby zdobili verejné budovy, kostoly, úrady a.iné, ale v bytoch sa využívali len zriedka. Dnes sa maľby na steny využívajú najmä pri dekorácii detských izieb. Nevýhodou tejto podoby umenia na stenách je to, že ak s výsledkom nie ste spokojní, nezvesíte ho a nevrátite ho do obchodu, ale musíte premaľovať. Rovnako naopak, akokoľvek máte v obľube maľbu, ktorá zdobí vašu stenu, keď je potrebné maľovať končí aj životnosť vašej maľby.

Nálepky

Ďalším spôsobom, ako môžete ozdobiť steny sú populárne nálepky na stenu. Ich odstraňovanie je o niečo ľahšie ako pri nástennej maľbe. Opakované použitie je však spravidla nemožné. Navyše pri tomto druhu nástenných dekorácii môžu po odstránení na omietke zostať fľaky či dokonca odlúpnuté miesta.

Obrazy_s_hodinami

Obrazy

Najbežnejšou a zároveň najpraktickejšou voľbou pri dekorovaní stien sú stále moderné obrazy . Nie len, že nepoškodzujú stenu, sú voľne premiestniteľné a zachovávajú umelecké dielo v najlepšom stave. A tak sa váš obľúbený obraz môže stať súčasťou vašej domácnosti na celý život. Ručne maľovaný obraz  je tradičnou súčasťou našich domácností už celé generácie a je „in“ aj dnes.

V súčasnej dobe sú galérie, obchody ale aj internetové obchody plné obrazov. Rovnako široká je aj ponuka obrazov s hodinami . A či už vlastnou šikovnosťou alebo s pomocou maliara môžete vyzdobiť vaše steny. Je len na vašom vkuse, po ktorej možnosti siahnete. Ak by ste si predsa nevedeli vybrať, stačí pár drobcov s farbičkami a o nástenné umenie máte postarané J