Študentské izby pre tínedžerov a študentov

By on august 19, 2016

Doprajte dieťaťu modernú študentskú izbu

Aj vaše malé dieťa raz vyrastie, nesnažte sa nahovoriť si opak. S jeho vekom však rastú aj požiadavky na detskú izbu, z ktorej sa jedného dňa bude musieť stať študentská izba. Myslite na to azda už pri prvotnom zariaďovaní izbičky, potom s ňou už nebudete mať toľko práce, ale najmä výdavkov.

Z detskej izby študentská

Keď ste zariaďovali izbičku pre vášho malého škôlkara, usilovali ste sa z detskej izby spraviť jeho osobné kráľovstvo. Všade prevládali veselé farby, obrázky a z políc sa na vás usmievali plyšové hračky. Všetok nábytok sa nám dospelým zdal ako trpasličí, no rokmi sa opotreboval. Na písacom stole vzniklo pár škrabancov, možno sa ho podarilo aj trochu popísať alebo polepiť samolepkami. Posteľ je menších rozmerov a už aj trochu vŕzga a skriňa je pre vášho študenta zrazu primalá. S nárokmi na módu sa zvýšili aj nároky „násťročného“ dieťaťa na úložné priestory. Dieťaťu pribudne viac oblečenia a doplnkov, a aj keď hračky z izby už dávno zmizli, miesta na uskladnenie školských potrieb, kníh a drobných dekorácií nie je nikdy dosť. Doprajte dieťaťu modernú študentskú izbu. Začnite nábytkom!

Študentská izba ako z katalógu

Najlepším riešením pri zariaďovaní detskej izby je myslieť na to, že z malého škôlkara raz vyrastie študent. Prispôsobte tomu aj nábytok. Keď totiž vznikne potreba zmeniť imidž izby, s jednoduchou výmenou pár doplnkov budete o chvíľu hotoví! Posteľ, písací stolík, police či skrine vyberajte také, aby boli vhodné ako pre malé dieťa, tak aj neskôr pre to dospievajúce. Nábytok do študentskej izby sa vyznačuje predovšetkým funkčnosťou. Dieťa potrebuje niečo pred zrakmi ostatných skryť a niečo naopak vyzdvihnúť (rámiky s fotografiami, ocenenia zo školy, trofeje, diplomy a pod.). Tiež potrebuje mať dostatok priestoru na realizáciu školských úloh. Veľmi nadčasovo v súčasnosti pôsobí biely nábytok s aplikáciou veselých farieb napr. na zásuvkách či úchytkách.

Ušetrite priestor s rohovým písacím stolom

Niekedy sa stáva, že v študentskej izbe nie je dostatok miesta. Ten hravo vyriešite rohovým nábytkom. Vyskúšajte napríklad rohový písací stôl, na ktorom môže mať študent uložený počítač a zároveň si na ňom robiť úlohy do školy. Rohové písacie stoly sú s obľubou využívané aj v domácnostiach, ktoré majú časť bytu vyčlenenú ako pracovňu, resp. ak niekto chce vo voľnom čase využívať svoj počítač a chce si k nemu pohodlne sadnúť.