Starostlivosť o záhradný nábytok

By on apríl 3, 2013

Ako sa starať o záhradné sedenie?

Hoci záhradné sedenie nemáme vonku počas celého roka, nevyhne sa vplyvom počasia, vetru, dažďu a nečistotám. Preto je nutné sa o záhradný nábytok správne postarať, aby nám vydržal slúžiť čo najviac rokov. Exteriérový nábytok sa vyrába z rôznych materiálov a každý druh potrebuje zvláštne ošetrenie. Pravidelným ošetrovaním a staraním sa o záhradný nábytok zachováte jeho krásny vzhľad a zároveň predĺžite jeho životnosť.

 

Záhradný nábytok z masívu

Masívny záhradný nábytok sa vyrába z masívneho dreva, ktoré je na výrobu záhradného nábytku veľmi vhodný. Avšak napriek tomu, že je veľmi odolný, je nutné sa o neho starať. Postupom času na masíve môžu vznikať škrabance, ktoré je nutnú prebrúsiť a povrch nábytku opäť nalakovať. Počas zimy je dobré záhradný nábytok uskladniť v suchých a dobre vetrateľných priestoroch.

 

Hliníkový a kovový záhradný nábytok

Hliníkový a kovový záhradný nábytok nepotrebuje skoro žiadnu starostlivosť. Nedochádza u neho k povrchovému poškodeniu, nečistoty sa ľahko odstránia len čistou vodou. Kovový a hliníkový nábytok sa vyrába tak, aby nedochádzalo ku vzniku hrdze. Kovový a hliníkový záhradný nábytok je často dopĺňaný o časti z dreva, alebo textilu, preto je ho nutné počas zimných mesiacov uskladňovať.

 

Ratanové záhradné sedenie

Na výrobu ratanového sedenia sa využíva prírodný, alebo umelý ratan. Tento materiál je veľmi odolný voči poveternostným vplyvom, nábytok z ratanu je pevný a kvalitný. Údržba ratanového nábytku nie je vôbec náročná, na čistenie postačí teplá mydlová voda. Rovnako ako aj u predchádzajúcich druhov nábytku, je vhodné, ak ratanový nábytok uskladníme počas zimy do krytých priestorov.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *