Sedačky ktoré sú populárne

By on január 20, 2017

Kožené sedačky: Vďaka čomu sú také populárne?

Koža je materiál, ktorý symbolizuje luxus. Kožené sedačky sa tešia veľkej popularite nielen pre ich vzhľad, ale aj praktickosť a dlhú životnosť. Ak aj vy zvažujete kúpu koženej sedačky, prečítajte si o nej pár užitočných informácií.

Charakteristika materiálu

Najkvalitnejšie kožené sedačky sú vyrobené z talianskej kože. Tá sa bezpochyby radí medzi čalúnnický materiál s najvyššou kvalitou. Jej spracovanie a výroba nie je len remeslom, ale hotovým umením.

Kvalita sa prejavuje aj v jej životnosti – ide dokonca o najtrvácnejší typ kože. Kožené sedačky vydržia dlhé roky a sú odolné voči poškodeniu.

Na pravej talianskej koži sú viditeľné stopy a charakteristické vrásky. Tie nenaznačujú poškodenie či nižšiu kvalitu. Naopak, sú znakom kvality – zaručujú, že na trieslovanie kože boli použité prírodné rastlinné činidlá.

Existujú dva základné druhy talianskej kože – useň bez úpravy a useň s povrchovou úpravou. Prvý typ je najhrubším a najkvalitnejším druhom kože. Využíva sa najmä v móde. V druhom prípade ide o tenšiu kožu, ktorá je odolnejšia voči škvrnám. Používa sa teda ako materiál na výrobu kožených sedačiek.

Znaky kožených sedačiek vyrobených z pravej talianskej kože

Luxusné sedačky vyrobené z talianskej kože prirodzene patria medzi tie drahšie. Vyššia cena je tak jedným zo znakov kožených sedačiek. Okrem toho spoznáte každú pravú kvalitnú taliansku koženú sedačku už na prvý dotyk. Koža je jemná, hebká a mali by ste na nej cítiť drobné vrásky a ryhy. Takáto sedacia súprava má aj typickú vôňu.

O pravosti talianskej kože svedčí okrem vyššej ceny aj certifikácia a minimálne dvojročná záruka koženej sedačky.

Starostlivosť o kožené sedačky

Kožené sedačky nie sú najlacnejšou záležitosťou. Preto sa oplatí venovať patričnú pozornosť ich starostlivosti. Tá sa prejaví nielen na vzhľade sedacej súpravy, ale aj na jej životnosti.

Prvou dôležitou zásadou je umiestnenie sedačky – kožené sedačky by mali byť v dostatočnej vzdialenosti od radiátorov a krbov. Predchádza sa tým vysúšaniu a praskaniu kože.

Kožené sedačky si vyžadujú aj špeciálne požiadavky na údržbu. Rozhodne sa neoplatí používať bežné čistiace prostriedky. Odporúča sa kožené sedačky dvakrát do roka impregnovať prípravkami, ktoré sú určené na kožený nábytok – poskytnú sedačke výživný a zvlhčujúci účinok. Prach zo sedačky stačí odstrániť navlhčenou handričkou.

 

Foto: Bigstockphoto