Posteľ z masívu

By on júl 22, 2015

Chcete vlastniť tú naj posteľ z masívu? Toto sledujte pri jej výbere

Súčasný trh ponúka množstvo postelí, no nie každá si zaslúži označenie kvalitná. Na tomto kuse nábytku sa naozaj neoplatí šetriť a siahať po labilnejších prevedeniach, pretože často len niekoľko desiatok eur vo vrecku navyše vám zoberie cenné pohodlie. Medzi najkvalitnejšie postele rozhodne patria tie vyrobené z masívneho dreva. Aj pri nich však musíte sledovať technické parametre, pretože tie sú pre vlastnosti postele kľúčové.

Rozmery konštrukcie postele

Síce sú postele z masívu veľmi robustné a pevné, no na zabezpečenie optimálnych podmienok na spanie je potrebné, aby bola ich konštrukcia dostatočne stabilná. To je dosiahnuté, ak hrúbka použitého dreva dosahuje aspoň 2,5 cm a šírka na obvodovom ráme minimálne 18 cm. Pri posteliach s rozmerom šírky nad 160 cm je dôležitá aj prítomnosť stredovej dosky, ktorá výrazne zvyšuje stabilitu lôžka. Táto lišta pri užších posteliach nutná nie je. Veľkú úlohu hrajú aj nožičky, na ktorých stojí celá váha postele aj osôb, ktoré ju využívajú. Aj preto je vhodné, ak sú naozaj robustné.

Drevená posteľ čalúnené čelo

Drevená posteľ čalúnené čelo

Pozor na použitý systém kovania

Veľký podiel na pevnosti, odolnosti a rovnako životnosti postelí má aj použité kovanie. Kvalitné postele z masívu zvyčajne využívajú špeciálne kovové spoje, ktoré je možné kedykoľvek dotiahnuť. Drevená posteľ totiž neustále pracuje, drevo pruží, preto môžu časom spoje mierne povoliť. Vďaka jednoduchému systému si ich však v priebehu pár sekúnd upravíte podľa potreby. Toto kovanie sa zväčša kombinuje s tradičnými kolíkovými spojmi. Vyhýbať by ste sa mali plechovým spojom typu „L“, u ktorých je dotiahnutie nemožné a rovnako ich životnosť nekorešponduje so životnosťou masívnej postele.

Hlavná úloha spočíva v dreve postelí z masívu

Najväčšiu úlohu na kvalite postelí hrá samotný materiál, z ktorého sú vyrobené. Azda všetky postele z masívu vám ponúknu lepšiu službu, než postele z drevotriesky či iných lacných materiálov. Avšak, aj v masíve existujú rozdiely. Úplnou jednotkou sú samozrejme dubové postele, ktoré váš zaručene prežijú. Vysokou kvalitou sa však môže pochváliť aj buk, breza či dokonca lacnejšia borovica. Veľký výber masívnych postelí vyrobených z uvedených drevín nájdete v internetovom obchode nabytokmirek.sk