Pevná posteľ z masívu

By on júl 22, 2015

Postele z masívu sú synonymom zdravého spánku

Množstvo dráždivých látok v našom okolí je tým najhlavnejším dôvodom vzniku alergií či iných podráždení. Číhajú na nás nielen vo vonkajšom prostredí, ale aj priamo v našich domovoch. Ak si chcete aspoň v spálni užiť čisto prírodnú atmosféru, ktorá poskytne tie najzdravšie podmienky na spánok, mali by ste porozmýšľať, aký nábytok v nej máte. Využite potenciál zdravotne nezávadného čistého dreveného masívu a zariaďte nim aj vašu spálňu.

Žiadne chemikálie uvoľňované do ovzdušia

Základom zdravia je plnohodnotný spánok. Na jeho kvalite sa podieľa nielen charakter postele, ale aj materiál, z ktorého je vyrobená. Vyhýbať by sme sa mali lacným materiálom plným chemikálií a naopak, siahať po čistej prírode. Práve tú aj do vašej spálne prinesú postele z masívu. Sú vyrobené z dreva rastúceho v našich lesoch a opracované šetrnými metódami. I keď na ochranu masívu je nutné použiť oleje či laky na drevo, niektorí výrobcovia dbajú na ich ekologickú nezávadnosť. Preto nahrádzajú syntetické laky prírodnými alternatívami, napríklad včelím voskom, ktorý je rovnako prirodzený ako samotné drevo. Na rozdiel od drevotriesky nie sú navyše v základnom materiáli postelí z masívu používané žiadne lepidlá, preto sa do ovzdušia neuvoľňujú žiadne agresívne látky. Z masívneho dreva ošetreného ekologickými prostriedkami sa jednoducho nemajú aké. Postele z masívu sú tým najideálnejším zariadením spálne pre všetkých alergikov, ale aj všetkých ostatných, ktorí chcú spať v naozaj bezpečnom prostredí.

 

Masívne postele znižujú riziko výskytu mikroorganizmov v úložných priestoroch

Okrem chemikálií môžu byť pôvodcom alergénov aj živé organizmy. Tie sa zvyknú tvoriť najmä v úložných priestoroch postelí, ktoré nie sú dostatočne odvetrávané. Obrovské riziko tvorby plesní či húb vzniká, ak je posteľ položená priamo na zemi bez nožičiek a pri jej výrobe sa použilo množstvo umelých prísad. Takéto lôžko sa stane nepriepustným pre vzduch, a preto sa v úložných priestoroch vytvárajú ideálne podmienky na množenie plesní a húb. Postele z masívu vďaka čisto prírodnému drevu dýchajú z každej strany, čo spolu s nožičkami a viacerými otvormi v úložnom priestore prakticky znemožní výskyt akýchkoľvek mikroorganizmov.

Kvalitné postele z masívu, ktoré sú synonymom zdravého spánku, nájdete u tradičného slovenského výrobcu na NabytokMirek.sk.