Kúpeľňový nábytok

By on apríl 2, 2013

Kúpeľňový nábytok

 

Kúpeľňa je miestom v našom domove, ktorý nepretržite deň čo deň využíva každý člen rodiny. Pravidelne plní potreby rodiny a my si ani neuvedomujeme ako dôležitá časť interiéru je kúpeľňa. Práve preto výber vhodného zariadenia musí dokonale spĺňať požiadavky každého člena a rovnako aj po kvalitatívnej stránke vydržať čo najdlhšie.

Kúpeľňový nábytok je pravidelne deň čo deň vystavovaný vlhkosti, vode a rôznym druhom mydiel, šampónom či saponátom. Napriek tomu od neho vyžadujeme aby jeho vzhľad bol stále taký ako v prvý deň keď sme ho kúpili.

Práve preto treba obzvlášť prihliadať na výber vhodného materiálu. Medzi najpoužívanejšie sú laminátová drevotrieska, kameň, plast, sklo alebo masívne drevo. Každý z týchto použitých materiálov zodpovedá istej hladine kvality a rovnako aj cenovej relácií. Preto asi nikoho neprekvapíme ak sa povie že medzi tie lacnejšie patrí práve laminátová drevotrieska, ktorá po úprave s čelnými plochami a lesklým lakom pôsobia skutočne veľmi elegantne. Do hladiny drahších patrí kúpeľňový nábytok z masívneho dreva. Ak sa nejedná o exotickú drevinu ako teak zebrano alebo makassor, ale zvolíte si skôr známejšie dreviny ako čerešňa alebo javor tak musíte brať do úvahy dôkladnejšiu povrchovú úpravu. V tomto prípade sa jedná o vode odolný lak, ktorý je potrebné pravidelnejšie obnovovať.

Zaujímavými doplnkami moderného kúpeľňového nábytku je sklo, nerez či masívne veľké zrkadlo. Tie svojim vzhľadom dokážu vašej kúpeľni navodiť nadčasový dizajn. Avšak aj v tomto prípade musíte tieto doplnky dopĺňať s citom aby ste svoju kúpeľňu neprekombinovali a nevzbudzovali v nej dojem strohosti a chladu.

Kúpeľňu využívate nepretržite a pravidelne. Preto je aj veľmi dôležité aby ste sa v nej cítili príjemne a vedeli v nej príjemne zrelaxovať. Aj to je dôvodom prečo venovať jej zariadeniu čas aby ste vychytali aj tie najmenšie detaily.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *