Kúpelne Malacky

By on jún 23, 2015

Užite si viac luxusu. S vynovenou kúpeľňou

Kúpeľňa je miestom, kde sa začína a končí každý váš deň. Bez ohľadu na jej veľkosť, má nielen očistiť telo, ale mal by to byť priestor, kde sa budete cítiť príjemne. Skutočný relax po jej rekonštrukcii môžete zažiť aj doma. Nevyhadzujte však peniaze za zastarané riešenia, či bežnú výmenu umývadla. Stavte na moderné trendy a na spoluprácu so skutočnými majstrami svojho remesla, ktorí vás môžu inšpirovať. Ani takú vec, ako sú správne vodovodné batérie dnes nevyberiete bez toho, aby podliehali trendom. Ideálne je, ak si všetko zaobstaráte na jednom mieste, čím šetríte váš čas i financie a dokážete to pekne zladiť.

Všetko od kachličiek až po vodovodné batérie konzultujte s expertmi

Kachličky, potrubie, vodovodné batérie, rozpočet a financie… Aj na takéto drobnosti musíte myslieť v predstihu. Kým z pohľadu stavebníka je prestavba kúpeľne bežnou záležitosťou, pre vás možno stavba storočia. Ideálne je, ak si všetko zaobstaráte na jednom mieste, čím šetríte váš čas i financie. Na výber máte milión druhov obkladov či dlažieb… ako ich povyberať, aby harmonicky ladili a boli funkčné?

Na začiatku si premyslite, čo od rekonštrukcie očakávate a vaše predstavy prekonzultujte s odborníkmi.  „Potrebujete majstrov vo svojom odbore, ktorí vás budú vedieť zorientovať v širokom spektre inštalatérskeho materiálu, kotlov, kúpeľní, kúpeľňových doplnkov a mnoho iného. Dôležité je, aby si každý našiel to, čo potrebuje, či už ide o laika alebo o profesionálneho inštalatéra,“ hovorí Ivan Jurkáček, konateľ kúpeľňového štúdia INŠTALMONT IN so sídlom v Malackách.

Chcete kúpeľňu snov? Spíšte to v zmluve

Zhodnoťte tiež možnosti budúceho priestorového využitia vašej kúpeľne a premyslite si, čo v nej chcete mať.  Chcete priestor s vaňou či so sprchovacím kútom, umývadlá s vodovodnou batériou od renomovaných firiem, bidet či bidetovú spršku? Dispozičné riešenie s vybavením a farebným zladením kúpeľne sa rieši pomocou grafického návrhu. V kúpeľňovom štúdiu v Malackách vám vyhotovia viaceré možné varianty. Ak ste s návrhom spokojní a dohodnete sa s odborníkmi na kompletnej prestavbe, spíšte o tom zmluvu. V nej by mal byť uvedený rozsah prác, cena, čas plnenia a špecifikácia použitého materiálu.

Aktuálnym trendom domácností je užívať si viac luxusu v kúpeľniach. Pokojne siahnite po dizajnových novinkách, nadčasovej klasike a najmodernejších technológiách. Nezabúdajte ani na kúpeľňové doplnky, ako sú zrkadlá, skrinky pod umývadlo, poličky, či svietidlá – ich správny výber dokáže podtrhnúť vzhľad každej kúpeľne. A na záver myslite na to najpodstatnejšie – lepšie je raz vidieť, ako stokrát počuť. O kúpeľni už nemusíte len snívať, premeňte ju jednoducho na realitu.