Ktorá vaňa je tá správna?

By on marec 27, 2013

Výber vane

Ktorá vaňa je tá správna?

 

Ktorá vaňa je tá správna?

No predsa tá, v ktorej si príjemne odpočiniete, uvoľníte sa, zrelaxujete a pri oddychu načerpáte novú energiu do ďalšieho dňa. Výber vane je pre mnohých ľudí španielska dedina. Vaňu si zvyčajne vyberáme podľa tvaru a veľkosti, tak aby bez problémov zapadla do našej kúpeľne.

 

Podľa čoho sa pri výbere vane orientovať?

–          Veľkosť vane. Zvyčajne, ak nám to priestor v kúpeľni dovoľuje si vyberáme vane väčších rozmerov. A nie je na tom nič zlé. Veď vaňa má poskytovať dostatok priestoru na pohodlný kúpeľ.

–          Dôležitý je aj správny tvar vane. Niekto uprednostňuje rohovú vaňu, iný zas obdĺžnikovú vaňu a v bytových kúpeľniach sa často nachádzajú aj štvorcové vane. Základom je, aby sa nám vo vani ležalo pohodlne.

–          Aj vzhľad vane je podstatný. Vaňu nemeníme každý rok, preto pri výbere vane uvažujme aj nad tým, aký má tvar a že či jej vzhľad je skutočne nadčasový tak, aby vyzerala moderne ďalších mnoho rokov.

–          Kvalita vane. Vaňa musí byť kvalitná, zhotovená z odolného materiálu. Povrch vane sa nesmie dať poškriabať. To oceníte najmä vtedy, keď vo svojej vani kúpete aj svojich domácich miláčikov. Ich pazúriky nesmú povrch vane nijako narušiť.

–          Je dôležité, aby sa vaňa jednoducho čistila, aby postupom času nestrácala farbu, ani lesk a aby jej povrch nepraskal.

–          Tí starší by si mali zaobstarať vaňu, ktorá má madlá, ktoré zľahčujú vstup a výstup do vane.

 

Je jasné, že výber vane je na každom človeku zvlášť. Ale uvedomte si, že novo zakúpená vaňa Vám môže slúžiť desať a viac rokov. Preto pri jej výbere stavte na kvalitu, nie cenu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *