Klimatizacia do bytu

By on júl 25, 2016

Zachovajte si chladnú hlavu v horúčavách. Klimatizujte v byte

Horúce letné počasie dáva mnohým z nás poriadne zabrať. Pri teplotách nad tridsať stupňov Celzia sa nedokážeme sústrediť na prácu ani na relax, máme problém tiež so spánkom. Možností, ako ochladiť svoj príbytok a príjemne v ňom existovať, je viac. Najúčinnejšie funguje správne vybraná a nastavená klimatizácia do bytu. Ideálne je poradiť s odborníkom na klimatizácie, ktorý zhodnotí, aký typ klimatizácie je pre vás najvhodnejší a čo sa vám najviac oplatí.

Dobre si vybrať klimatizáciu je kumšt

Neviete, ako si správne vybrať vhodnú klimatizačnú jednotku? Zohľadniť treba aj rozlohu vašich miestností v byte, avšak kľúčová je najmä tepelná záťaž. Závisí na tom, na aké svetové strany sú vaše miestnosti v byte otočené, koľko majú okien, alebo či sú v strede budovy. Ak napríklad máte presklený byt, budete potrebovať zariadenie s väčším výkonom ako v byte, kde je menej okien.

Ako vlastne klíma funguje? Moderná klimatizácia je riadená procesorom, ten plynulo reguluje výkon kompresora podľa vonkajšej a vnútornej teploty. A ak sa teplota priblíži k nastavenej hodnote, zníži tiež intenzitu chladenia. Nadimenzovanie správneho výkonu jednotiek a odbornú montáž zvládne spravidla len odborník špecializovanej inštalačnej firmy. Prečo je kvalita inštalácie a montáž klimatizácie tak dôležitá? Jednoducho preto, že nekvalitná montáž môže negatívne ovplyvniť životnosť zariadenia, jeho účinnosť a spôsobiť aj ďalšie technické problémy. V rámci doplnkových služieb vám musí predajca poskytnúť tiež záručný a pozáručný servis v zmysle zákona.

Japonské značky sú zárukou kvality

Hitom posledných rokov sú klimatizácie svetového lídra vo výrobe a predaji klimatizačných jednotiek značky Daikin, ktoré ponúka napríklad aj spoločnosť M-M Klima v Bratislave. „Tieto výrobky sa vyznačujú vysokou funkčnosťou, spoľahlivosťou a najmä inováciami, ktoré v tomto segmente nastavujú neustále nové trendy. Sú vysoko variabilné, a preto ich vhodným výberom možno zabezpečiť účinné chladenie v lete, prípadne v zime aj ohrievanie interiérov domácností.“

Veľkou výhodou klimatizácie Daikin je aj to, že predstavuje ideálne riešenie tam, kde je náročné vykonávať rozsiahle stavebné úpravy, a teda vaša domácnosť jej montáž prakticky nepocíti. Vychytenými sa stávajú aj integrované riešenia v oblasti klimatizácie a kúrenia, kde všetky komponenty tvoria uzatvorený, plne kompatibilný systém, čo vám zaručí roky spoľahlivej a pohodlnej prevádzky. Samozrejmosťou pri kúpe vo firme M-M Klima je tiež profesionálne poradenstvo, dodávka, montáž a servis všetkých ponúkaných zariadení.

Klimatizácia nie je hrozbou pre zdravie

Keď budete dodržiavať hlavné zásady správneho používania pre klimatizáciu, vaše zdravie to v žiadnom prípade neohrozí. Klimatizačná jednotka musí byť však dobre nastavená tak, aby rozdiel teplôt medzi vonkajším a vnútorným prostredím nebol vyšší ako 5, maximálne 7 stupňov Celzia. Prúdenie vzduchu by nemalo byť pociťované ako prievan.

Moderné klimatizačné jednotky obsahujú tiež rôzne filtre, ktoré pri správnej údržbe pomôžu dosiahnuť v klimatizovanom priestore zdravú a kvalitnú klímu. Dôkladná dezinfekcia pre klimatizáciu by sa mala vykonať minimálne raz za rok, pričom menšiu údržbu filtrov treba vykonať aspoň raz za mesiac.  Pri dodržaní týchto zásad si užijete klimatizáciu v zdraví čo najdlhšie. Poteší vás aj dlhodobá nižšia spotreba energie a dlhšia životnosť zariadenia sa prejaví aj vo vašej peňaženke v značných úsporách. Navyše, váš domov počas horúčav ochladíte prirodzene a zdravo.