Kamery a alarm v dome

By on máj 13, 2016

Ako si zaistiť bezpečnú domácnosť? Kamery a alarm sú na prvom mieste

Kriminalita sa zvyšuje, hoci štatistiky štátu majú niekedy snahu tvrdiť opak. Sami viete, že pustiť dnes dieťa na celý deň von a nič o ňom nevedieť už nie je také bezpečné ako kedysi. Aspoň vlastnú domácnosť si môžete zabezpečiť pred vlámaním dostupnou technikou.

Zabezpečenie domu sa nezaobíde bez investície do elektroniky. Bude vašimi očami i sluchom a dôkazovým materiálom, v prípade zločinu. Nainštalujte si alarm do domu a aj bezpečnostné kamery a budete lepšie spávať.

Bezpečnosť s alarmom do domu

Začnite od alarmu. Nemajú ho len obchody. Dnes je úplne bežný na chatách aj domoch. Ochrana majetku a rodiny je hlavným dôvodom, prečo si ľudia alarmy kupujú. Bezpečnostné systémy majú vlastné zdroje napájania, pre prípad výpadku elektriny (alebo jej odpojenia). Údajne až 45,3% pokusov o vlámanie stroskotáva práve na bezpečnostnom systéme. Ten vám teda nezabezpečí len upozornenie zásahovej služby v prípade vykrádania, ale je aj jeho prevenciu. Odrádza zlodejov.

Ako to funguje?

Signál alarmu je vyslaný na dispečing. Do vášho príbytku je hneď poslaná jednotka. Zároveň vám operátor zavolá a zistí, či nenastal len obyčajný omyl alebo je naozaj dôvod na obavy. Ak je potrebné sa báť, zásahová jednotka skontroluje váš dom a v prípade ozajstnej lúpeže kontaktuje políciu. Poplašné zariadenie do domu je tak vašim kontrolným mechanizmom a môže pomôcť zaistiť páchateľa v prípade, že je zásah jednotky dosť rýchly.

Bezpečnostné kamery budú vašimi očami

Určite už z filmov viete, že ak niekde vidíte bezpečnostnú kameru, neznamená to hneď, že funguje. Toto je však väčšinou naozaj fikcia. Na čo mať kameru a nepoužívať ju? Je fakt, že už jej viditeľné umiestnenie veľmi výrazne znižuje pravdepodobnosť lúpeže. Ak je však funkčná, môžete pozorovať, čo sa u vás deje nielen kvôli zlodejom. Stačí sa napojiť na internet a máte online prenos. Domáce zvieratá aj deti ostávajú často doma sami a neplecha sa udeje ako nič. Ide ale aj o ich bezpečie. Požiar alebo nehoda vzniknú za sekundu, ale rýchly zásah predíde veľkému nešťastiu.

Pamätajte na to, že bezpečnostné kamery aj alarmy v prvom rade predchádzajú problémom. Za to určite stoja, obzvlášť v prípade, že máte deti. Investujte do ich ochrany.