Drevený záhradný nábytok

By on marec 1, 2013
Lacné záhradné sedenie

 

Aky materiál použiť na záhradný nábytok ?

Drevo patrí do každej záhradya to v akejkoľvek forme. Čiže aj vo forme záhradného nábytku, ktorým docielite to, že sa Vaša záhrada stane obývateľnou. Ku krásnej a esteticky upravenej záhrade nepatria len kvety, kríky, alebo stromy. V záhrade máme tráviť svoj voľný čas a užívať si príjemné chvíle, preto je nutné, aby disponovala záhradným nábytkom, ktorý uspokojí naše potreby.

Drevený záhradný nábytok poskytuje tú výhodu, že nepôsobí vôbec rušivo. Ide o rýdzo prírodný materiál, zdraviu neškodlivý, už na prvý pohľad veľmi efektný. Drevený masív je skvelým materiálom na výrobu záhradného nábytku. Drevo má schopnosť absorbovať tepelnú energiu, preto je nábytok z neho zhotovený na dotyk príjemne teplý.

Balkonový nábytok

Balkonový nábytok

Veľkou výhodou dreveného záhradného nábytku, záhradných stolov, stoličiek, alebo lavíc je možnosť namorenia. Tak si môžete prispôsobiť záhradné sedenie úplne prispôsobiť Vášmu vkusu. Zaobstarajte si záhradný nábytok v prirodzenom odtieni dreva, alebo v tmavších odtieňoch, ktoré Vám budú vyhovovať. Mnoho ľudí si necháva namoriť záhradný nábytok tak, aby na záhrade vynikal a hodil sa napríklad aj k fasáde domu, alebo k iným kusom záhradného nábytku, ktorými už záhrada disponuje.

Záhradne sedenie

Záhradné sedenie je možné vyrobiť z rôzneho druhu masívu. Smrek, borovica a záhradný nábytok z nich, sú cenovo veľmi dostupné, kvalitné a odolné. Záhradný nábytok pôsobí elegantne a je možné ho umiestniť do záhrady, ako aj na terasu. Drahšou verziou záhradného nábytku je nábytok z dubového masívu. Dubový nábytok určený do záhrad je už skutočne luxusný a poskytuje dokonalé pohodlie Vám, aj Vašim hosťom.
Medzi najdrahšie záhradné zostavy patria zostavy vyrobené z exotických drevín. Takéto záhradné sedenia majú naozaj dlhú životnosť a s ich kvalitným opracovaním stúpa samozrejme aj cena.
Pamätajte si, že klimatické podmienky majú na drevo a nábytok z neho značný vplyv, preto je potrebné každý kus záhradného nábytku ošetrovať nátermi, alebo lakmi, ktoré zachovajú prírodnú štruktúru dreva.

One Comment

  1. Martina

    1. marca 2013 at 16:47

    Krásny moderný záhradný nábytok som nadčená

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *