Aký nábytok si vybrať ?

By on jún 8, 2015

Prečo sa rozhodnúť pre nábytok z masívu?

Zariaďujete vašu spálňu? Rozmýšľate, akú formu nábytku do nej umiestnite? Chcete, aby vyzerala atraktívne, no zároveň vám ponúkla zdravý priestor na spánok a iný relax? Potom rozhodne musíte staviť na prírodný masívny nábytok. Ten je svojimi vlastnosťami priam predurčený na použitie v spálňach, ktoré dokáže navyše výrazne zatraktívniť a dodať im jedinečného ducha.

Mierne vyššia investícia vám zaručí kvalitu

Pri výbere zariadenia do spálne sa vám ponúkajú dve základné možnosti. Buď stavíte na finančne dostupnejší nábytok z drevotriesky, alebo si siahnete o niečo hlbšie do vrecka a doprajte si kvalitnejší masívny nábytok. Tak, ako to už býva všade, lacnejšie veci v sebe skrývajú nástrahy a žiadna výnimka nie je ani tento prípad.

Postele z masívu vám poskytnú vysokú stabilitu

Postele z masívu a iný drevený nábytok je na rozdiel od toho vyrobeného z drevotriesky odolnejší. A to z jednoduchého dôvodu. Masívne drevo je celistvý a jednotný materiál, zatiaľ čo drevotrieska je zložená z veľkého množstva malých kúskov dreva navzájom prepojených lepidlom. Ak sú masívne postele spojené s kvalitnými spojovacími prvkami, nič podobné ako vŕzganie nebudete poznať. Zároveň vám poskytnú neporovnateľne väčšiu stabilitu než drevotrieskové postele a zvládnu čeliť väčšej záťaži.

Len ekologické a zdravotne nezávadné povrchové laky

Výhoda masívneho dreva oproti drevotrieske tkvie aj v zdravotnej nezávadnosti. Ako sme už spomenuli, na výrobu drevotriesky sa používajú rozličné lepidlá a ďalšie chemikálie. Tie sa samozrejme postupne uvoľňujú do ovzdušia a môžu spôsobovať rozličné podráždenia. Naopak, masívne drevo je ošetrené len povrchovým lakom, ktorý je v súčasnosti navyše volený tak, aby bol maximálne ekologický a nijakým spôsobom negatívne neovplyvňoval zdravie.

Manželské postele, jednolôžkové postele či iný nábytok z masívu je dnes dostupný v mnohých dizajnových prevedeniach, pričom niektoré z nich svojou atraktivitou očaria aj tých najvyberavejších. Kvalitný masívny nábytok na vás čaká u jeho výrobcu na internetovej stránke Nabytokmirek.sk.